Katil Esad’a şehitlerimizin hesabı sorulmalı ama…

İdlib’te Esad rejiminin Rusya destekli olarak uzun zamandır devam eden saldırıları aslında doğrudan doğruya Türkiye’ye yöneliktir. Her saldırıdan sonra yüz binlerce Suriyeli Türkiye sınırına...

İdlib’te Esad rejiminin Rusya destekli olarak uzun zamandır devam eden saldırıları aslında doğrudan doğruya Türkiye’ye yöneliktir. Her saldırıdan sonra yüz binlerce Suriyeli Türkiye sınırına yönelmektedir ki, Esad bunu bilerek yapmaktadır.

Öte yandan Astana Mutabakatı çerçevesinde kurulan kontrol noktaları zaman zaman rejim tarafından tacizde bulunulmuş ve son olarak iki kontrol noktamız rejimin kontrol ettiği bölgenin ortasında kalmıştır.

Bütün bu süreçte sadece Türkiye Astana Mutabakatına bağlılığını sürdürmüş ve muhataplarına da hatırlatmıştır. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya’nın rejime engel olmaması durumunda Türkiye’nin de sahada gereken adımları atmak zorunda kalacağı uyarısında bulunmuştur.

Putin ise bu uyarıya rağmen Esad’a, “Elini çabuk tut, İdlib’te bu kış işini bitir” gazı vermiştir.

İşte bütün bunlardan sonra Türkiye’nin bölgeye gönderdiği takviye güçlere

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Medyadaki Haçlı Savaşı 03 Haziran 2021 | 478 Okunma 6 ay içinde darbe mi yapacaksınız Sayın Kılıçdaroğlu? 26 Mayıs 2021 | 1.541 Okunma O bombalar Gazze'ye değil; bize atılıyor 21 Mayıs 2021 | 386 Okunma Babacan “masanın ortası”ndan “çatının ortası”na mı zıplıyor? 18 Mayıs 2021 | 1.470 Okunma Arap ülkelerindeki işgal bitmeden Filistin'deki zulüm bitmez 10 Mayıs 2021 | 261 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar