Katil Esad’a şehitlerimizin hesabı sorulmalı ama…

İdlib’te Esad rejiminin Rusya destekli olarak uzun zamandır devam eden saldırıları aslında doğrudan doğruya Türkiye’ye yöneliktir. Her saldırıdan sonra yüz binlerce Suriyeli Türkiye sınırına...

İdlib’te Esad rejiminin Rusya destekli olarak uzun zamandır devam eden saldırıları aslında doğrudan doğruya Türkiye’ye yöneliktir. Her saldırıdan sonra yüz binlerce Suriyeli Türkiye sınırına yönelmektedir ki, Esad bunu bilerek yapmaktadır.

Öte yandan Astana Mutabakatı çerçevesinde kurulan kontrol noktaları zaman zaman rejim tarafından tacizde bulunulmuş ve son olarak iki kontrol noktamız rejimin kontrol ettiği bölgenin ortasında kalmıştır.

Bütün bu süreçte sadece Türkiye Astana Mutabakatına bağlılığını sürdürmüş ve muhataplarına da hatırlatmıştır. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya’nın rejime engel olmaması durumunda Türkiye’nin de sahada gereken adımları atmak zorunda kalacağı uyarısında bulunmuştur.

Putin ise bu uyarıya rağmen Esad’a, “Elini çabuk tut, İdlib’te bu kış işini bitir” gazı vermiştir.

İşte bütün bunlardan sonra Türkiye’nin bölgeye gönderdiği takviye güçlere

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Derhal sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli 24 Mart 2020 | 6.267 Okunma Koronavirüs salgını, insanoğlunun eseridir 20 Mart 2020 | 3.436 Okunma Evlat nöbeti biterse HDP/PKK bayram eder 18 Mart 2020 | 4.501 Okunma İdlib, Hatay'ın hatta Çanakkale'nin garantisidir 06 Mart 2020 | 4.180 Okunma Sayın bakan, bugün lütfen sözlerinize dikkat edin… 03 Mart 2020 | 5.401 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar