Kasım Süleymani’nin öldürülmesi üzerine işlenen inanç cinayetleri

Dünya Kasım Süleymani saldırısına kilitlendi. Öldürülen kişi “İran’ın 3. ismi” olunca saldırı; I. Dünya Savaşı’nın başlamasına “gerekçe” olarak gösterilen Avusturya Arşidükü Ferdinand’ın öldürülmesine atıfla, “III. Dünya Savaşı mı başlayacak” endişelerine yol açtı.

Öte yandan bu saldırı Müslümanların kafasını fena karıştırdı. Bu gidişle bölgedeki karmaşa daha da artacak ve bu tür sathî analizlerle nice “itikat cinayetleri” işlenecek.

Bir kere; Kasım Süleymani, Türkiye’nin ve Türkiye’deki gerçek İslam’ın daimî düşmanı olan İran’ın, “insan” şekline bütünmüş hali, Suriye’de aleyhimize yürütülen entrikaların mimarıydı.

KASIM SÜLEYMANİ TERÖRİST DE “MAZLUM KOBANİ” MAZLUM MU?

Ama düşmanımız da olsa bu saldırıyı coşkuyla karşılamak yanlıştır.

Her şeyden önce, başka bir ülkede; o ülkenin bilgisi dışında saldırı düzenlemek egemenlik ihlalidir. Trump’ın “Terörist idi” gerekçesi de samimiyetsizdir. Süleymani “terörist”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İdlib'de ABD'den yardım almak, PYD devletini onaylamaktır 13 Şubat 2020 | 2.812 Okunma Abdülhamid Han düşmanlığı Siyonist Herzl'in ektiği tohumların ürünüdür 10 Şubat 2020 | 3.450 Okunma Onursuzu himaye etmek de onursuzluktur… 07 Şubat 2020 | 3.641 Okunma Katil Esad’a şehitlerimizin hesabı sorulmalı ama… 03 Şubat 2020 | 3.343 Okunma “Yüzyılın İhaneti”nin asıl sorumlusu Körfez cuntasıdır 30 Ocak 2020 | 2.405 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar