Kasım Süleymani’nin öldürülmesi üzerine işlenen inanç cinayetleri

Dünya Kasım Süleymani saldırısına kilitlendi. Öldürülen kişi “İran’ın 3. ismi” olunca saldırı; I. Dünya Savaşı’nın başlamasına “gerekçe” olarak gösterilen Avusturya Arşidükü Ferdinand’ın öldürülmesine atıfla, “III. Dünya Savaşı mı başlayacak” endişelerine yol açtı.

Öte yandan bu saldırı Müslümanların kafasını fena karıştırdı. Bu gidişle bölgedeki karmaşa daha da artacak ve bu tür sathî analizlerle nice “itikat cinayetleri” işlenecek.

Bir kere; Kasım Süleymani, Türkiye’nin ve Türkiye’deki gerçek İslam’ın daimî düşmanı olan İran’ın, “insan” şekline bütünmüş hali, Suriye’de aleyhimize yürütülen entrikaların mimarıydı.

KASIM SÜLEYMANİ TERÖRİST DE “MAZLUM KOBANİ” MAZLUM MU?

Ama düşmanımız da olsa bu saldırıyı coşkuyla karşılamak yanlıştır.

Her şeyden önce, başka bir ülkede; o ülkenin bilgisi dışında saldırı düzenlemek egemenlik ihlalidir. Trump’ın “Terörist idi” gerekçesi de samimiyetsizdir. Süleymani “terörist”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Avrupa İslamı” salgını, yeni tip Haçlı saldırısıdır 26 Ekim 2020 | 119 Okunma HDP'ye de FETÖ'ye de tavır koyamadılar, koyamazlar 23 Ekim 2020 | 449 Okunma Bu parti, millete ve devlete; daha ne kadar meydan okuyacak? 30 Eylül 2020 | 3.290 Okunma Kaftanı Amerika'ya genel müdür kaçıracaktı 22 Eylül 2020 | 970 Okunma O kaftanın hikayesi Sina Çölü'nde başladı 21 Eylül 2020 | 363 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar