Kasım Süleymani’nin öldürülmesi üzerine işlenen inanç cinayetleri

Dünya Kasım Süleymani saldırısına kilitlendi. Öldürülen kişi “İran’ın 3. ismi” olunca saldırı; I. Dünya Savaşı’nın başlamasına “gerekçe” olarak gösterilen Avusturya Arşidükü Ferdinand’ın öldürülmesine atıfla, “III. Dünya Savaşı mı başlayacak” endişelerine yol açtı.

Öte yandan bu saldırı Müslümanların kafasını fena karıştırdı. Bu gidişle bölgedeki karmaşa daha da artacak ve bu tür sathî analizlerle nice “itikat cinayetleri” işlenecek.

Bir kere; Kasım Süleymani, Türkiye’nin ve Türkiye’deki gerçek İslam’ın daimî düşmanı olan İran’ın, “insan” şekline bütünmüş hali, Suriye’de aleyhimize yürütülen entrikaların mimarıydı.

KASIM SÜLEYMANİ TERÖRİST DE “MAZLUM KOBANİ” MAZLUM MU?

Ama düşmanımız da olsa bu saldırıyı coşkuyla karşılamak yanlıştır.

Her şeyden önce, başka bir ülkede; o ülkenin bilgisi dışında saldırı düzenlemek egemenlik ihlalidir. Trump’ın “Terörist idi” gerekçesi de samimiyetsizdir. Süleymani “terörist”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin büyük buluşu “Güçlendirilmiş Koalisyon Sistemi” imiş… 09 Haziran 2021 | 569 Okunma Medyadaki Haçlı Savaşı 03 Haziran 2021 | 491 Okunma 6 ay içinde darbe mi yapacaksınız Sayın Kılıçdaroğlu? 26 Mayıs 2021 | 1.553 Okunma O bombalar Gazze'ye değil; bize atılıyor 21 Mayıs 2021 | 392 Okunma Babacan “masanın ortası”ndan “çatının ortası”na mı zıplıyor? 18 Mayıs 2021 | 1.480 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar