Kasım Süleymani’nin öldürülmesi üzerine işlenen inanç cinayetleri

Dünya Kasım Süleymani saldırısına kilitlendi. Öldürülen kişi “İran’ın 3. ismi” olunca saldırı; I. Dünya Savaşı’nın başlamasına “gerekçe” olarak gösterilen Avusturya Arşidükü Ferdinand’ın öldürülmesine atıfla, “III. Dünya Savaşı mı başlayacak” endişelerine yol açtı.

Öte yandan bu saldırı Müslümanların kafasını fena karıştırdı. Bu gidişle bölgedeki karmaşa daha da artacak ve bu tür sathî analizlerle nice “itikat cinayetleri” işlenecek.

Bir kere; Kasım Süleymani, Türkiye’nin ve Türkiye’deki gerçek İslam’ın daimî düşmanı olan İran’ın, “insan” şekline bütünmüş hali, Suriye’de aleyhimize yürütülen entrikaların mimarıydı.

KASIM SÜLEYMANİ TERÖRİST DE “MAZLUM KOBANİ” MAZLUM MU?

Ama düşmanımız da olsa bu saldırıyı coşkuyla karşılamak yanlıştır.

Her şeyden önce, başka bir ülkede; o ülkenin bilgisi dışında saldırı düzenlemek egemenlik ihlalidir. Trump’ın “Terörist idi” gerekçesi de samimiyetsizdir. Süleymani “terörist”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sağlık çalışanları, unutulmaktan korkuyor 03 Nisan 2020 | 2.765 Okunma Derhal sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli 24 Mart 2020 | 6.269 Okunma Koronavirüs salgını, insanoğlunun eseridir 20 Mart 2020 | 3.437 Okunma Evlat nöbeti biterse HDP/PKK bayram eder 18 Mart 2020 | 4.501 Okunma İdlib, Hatay'ın hatta Çanakkale'nin garantisidir 06 Mart 2020 | 4.181 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar