İsmail Güneş’i öldüren FETÖ’cüler ‘darbe’den tutuklandı

Yıl 2009... Merhum Yazıcıoğlu, 25 Mart günü saat 17.00’de Yozgat Yerköy’deki dostlarına hitap etmek üzere helikopter ile 14.40’ta Kahramanmaraş’tan yola çıkıyor. Ne var ki Yerköy İstasyon...

Yıl 2009... Merhum Yazıcıoğlu, 25 Mart günü saat 17.00’de Yozgat Yerköy’deki dostlarına hitap etmek üzere helikopter ile 14.40’ta Kahramanmaraş’tan yola çıkıyor.

Ne var ki Yerköy İstasyon Meydanı’na toplanan 3 bin kişi boşuna bekliyor.

Özel Kalem Müdürü Okan Köksal, helikopterin düştüğünü ama Yazıcıoğlu ile telefonla görüştüğünü ve sağlık durumunun iyi olduğunu söylüyor.

Dönemin Kayseri Valisi Mevlüt Bilici de bu bilgileri teyit ediyor(!), “Kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık. Polis arkadaşlar hastaneye ulaştıracak” diyor.

Ancak ne hikmetse aile “şuuru açık” Yazıcıoğlu’na bir türlü ulaşamıyordu.

Saatler geçmesine rağmen “büyük bir hassasiyetle yürütülen çalışmalar”(!)dan hiçbir sonuç çıkmıyordu!.. Çünkü köylüler kaza yerini bildiklerini söyledikleri halde aramalar 115 km uzakta yapılıyordu.

Aslında ne olmuştu...

Kazadan sağ kurtulan İHA Muhabiri İsmail Güneş 112 Acil’i arayarak yerlerinin belirlenmesini istemişti ama Kahramanmaraş Emniyeti olay yerini bir türlü tespit edememişti!.

Kaza mahalli 48 saat sonra bulunurken ‘J’ kodlu bir askeri helikopter, kazadan kısa süre sonra enkaz bölgesine inmiş, düşen helikopterin hafıza kayıt cihazını söküp olay yerinden uzaklaşmıştı.

Sonra aynı kodlu bir helikopter daha enkaz bölgesine inmişti ama kalkışı kayıtlarda yoktu.

Öte yandan İsmail Güneş’in ses kayıtlarının tamamı bu helikopterin iniş saatinden önceye rastlıyor. İsmail’in telefonu her ne kadar saat 19.04’e kadar aktif görünüyor ise de 16 defa arayanın kim olduğu da, İsmail’in telefonunu kimin kullandığı da belli değildir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mehmetçik Suriye’de çarşafı kaldırınca ortaya neler çıktı neler… 18 Ekim 2019 | 4.147 Okunma Harekât, ABD derin devleti ile paralel yapılar arasındaki gizli savaşı alevlendirdi... 15 Ekim 2019 | 3.103 Okunma Mehmetçik YPG’yi vuruyor, neden CHP’nin içi yanıyor? 10 Ekim 2019 | 2.838 Okunma Anaların ahı; asıl HDP’leşen CHP’yi derinden sarsacak 13 Eylül 2019 | 2.546 Okunma AK Parti’nin görevinin henüz bitmediğini, bütün teşkilat biliyor mu acaba? 27 Ağustos 2019 | 2.734 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar