İdlib'de ABD'den yardım almak, PYD devletini onaylamaktır

Suriye eksenli ilişkilerde Rusya ile en ciddi krizi yaşıyoruz. Tıpkı ABD’nin, PYD için müttefiki Türkiye’yi gözden çıkardığı gibi Rusya da, S-400’den nükleer santrale uzanan derin işbirliğimize rağmen diktatör Esad’ı bize tercih etmiştir.

Üstelik de altında imzası bulunan Astana Mutabakatını çiğneyerek…

Görüş ayrılıklarına rağmen, ortak çıkarlar üzerinden birlikte yürüdüğümüz Rusya, hava sahasını Türk uçaklarına kapattığı Suriye’yi, bizim açımızdan “köpekler salınmış, taşlar bağlanmış” hale getirdi.

Bu sebeple, sınır güvenliğimizi garantiye almak ve sivilleri; evinde koruyarak daha fazla mülteci akınına uğramamak için girdiğimiz Suriye’de sıkıntılı bir dönem yaşıyoruz.

Tam da bu günlerde ABD; ağzından bal damlayan bir eda ile sahneye fırladı.

İnsan, “Kafalarını bir yere mi vurdular” diye düşünmeden edemiyor. Şehitlerimize sanki bizden fazla üzülüyor, taziye üstüne taziye gönderiyor

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Menderes'i ezan için astılar, fırsat olursa yine asarlar 27 Mayıs 2020 | 3.646 Okunma Hatay'da ezan yasağı neden 6 yıl geç başladı? 22 Mayıs 2020 | 3.308 Okunma Kadir gecesi, “kaos gecesi” oldu 19 Mayıs 2020 | 2.899 Okunma Korkarım salgına karşı bağışıklık kazanıyoruz… 17 Mayıs 2020 | 302 Okunma Sağlık çalışanları, unutulmaktan korkuyor 03 Nisan 2020 | 2.779 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar