İdlib, Hatay'ın hatta Çanakkale'nin garantisidir

Haçlı-Siyonist cephe operasyonlarını eskiden vekalet yöntemiyle yürütürlerdi ama 21. Yüzyılla birlikte hedeflerine ulaşma uğruna maskelerini fırlatmış, bütün güçleriyle sahaya inmişlerdir.

Bu küresel kapışmaların son yıllarda yoğunlaştığı alan ise Suriye’dir. Suriye ile hiçbir ilgisi olmayan Amerika, Rusya, İran ve diğerleri; farklı bahanelerle buraya çöreklenirken, orada olanların yakından ilgilendirdiği tek ülke olan Türkiye’nin uzak durması için özel çaba sarf ediliyordu.

Çünkü onların Suriye’deki hedeflerine ulaşabilmeleri için Türkiye’nin orada olmaması ve oyunlarını bozmaması gerekiyordu. (Nitekim sonraki yıllarda Suriye’ye giren Türkiye, bu endişelerinde haklı olduklarını gösterdi.) Bu yüzden Amerika, Akdeniz’e kadar uzanan bir terör koridoru ile Türkiye’yi Anadolu’ya hapsetmeye çalıştı. Bu tecrit çabalarına içeriden de büyük destek veriliyordu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Derhal sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli 24 Mart 2020 | 6.266 Okunma Koronavirüs salgını, insanoğlunun eseridir 20 Mart 2020 | 3.436 Okunma Evlat nöbeti biterse HDP/PKK bayram eder 18 Mart 2020 | 4.501 Okunma İdlib, Hatay'ın hatta Çanakkale'nin garantisidir 06 Mart 2020 | 4.180 Okunma Sayın bakan, bugün lütfen sözlerinize dikkat edin… 03 Mart 2020 | 5.401 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar