İdlib, Hatay'ın hatta Çanakkale'nin garantisidir

Haçlı-Siyonist cephe operasyonlarını eskiden vekalet yöntemiyle yürütürlerdi ama 21. Yüzyılla birlikte hedeflerine ulaşma uğruna maskelerini fırlatmış, bütün güçleriyle sahaya inmişlerdir.

Bu küresel kapışmaların son yıllarda yoğunlaştığı alan ise Suriye’dir. Suriye ile hiçbir ilgisi olmayan Amerika, Rusya, İran ve diğerleri; farklı bahanelerle buraya çöreklenirken, orada olanların yakından ilgilendirdiği tek ülke olan Türkiye’nin uzak durması için özel çaba sarf ediliyordu.

Çünkü onların Suriye’deki hedeflerine ulaşabilmeleri için Türkiye’nin orada olmaması ve oyunlarını bozmaması gerekiyordu. (Nitekim sonraki yıllarda Suriye’ye giren Türkiye, bu endişelerinde haklı olduklarını gösterdi.) Bu yüzden Amerika, Akdeniz’e kadar uzanan bir terör koridoru ile Türkiye’yi Anadolu’ya hapsetmeye çalıştı. Bu tecrit çabalarına içeriden de büyük destek veriliyordu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin büyük buluşu “Güçlendirilmiş Koalisyon Sistemi” imiş… 09 Haziran 2021 | 573 Okunma Medyadaki Haçlı Savaşı 03 Haziran 2021 | 494 Okunma 6 ay içinde darbe mi yapacaksınız Sayın Kılıçdaroğlu? 26 Mayıs 2021 | 1.558 Okunma O bombalar Gazze'ye değil; bize atılıyor 21 Mayıs 2021 | 396 Okunma Babacan “masanın ortası”ndan “çatının ortası”na mı zıplıyor? 18 Mayıs 2021 | 1.483 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar