'Hayır' için çocuk istismarına hayır

Referandum sürecinin başlaması ile birlikte ekranlara yansıyan, “Ben de ‘Evet’ diyorum” görüntülerinde çocukların da yer almasını etik açıdan problemli bulmuş ve tepkimi sosyal medyada...

Referandum sürecinin başlaması ile birlikte ekranlara yansıyan, “Ben de ‘Evet’ diyorum” görüntülerinde çocukların da yer almasını etik açıdan problemli bulmuş ve tepkimi sosyal medyada paylaşmıştım. (Sosyal hizmet ve eğitim dışında hiçbir reklam filminde çocuklara rol verilmemesi gerektiği kanaatindeyim.)

Ben “Evet” diyen çocuk görüntülerini eleştirirken bir baktık ki, CHP, “Hayır”ı kız çocukları üzerinden anlatmaya kalkmış.

Afişlerinde sevimli bir yavrumuz, “Geleceğim için hayır…” diyor…

Siz, kendi menfaatiniz için, o çocuğun geleceği için ne kadar hayırsız bir şey yaptığınızı biliyor musunuz?

Efendim, çocuk masumiyetinden istifade etmek için bu konsepti seçmişler!

Zulmü, yasağı çağrıştıran bir imajın, “masumiyet” ile nasıl bir uyumu olabilir ki?

***

Size bu fikri veren kim?

Kendi süfli menfaatleri için insan, vatan, din, iman, ahlak; aklınıza gelen her şeyi kullanan dizaynırınız FETÖ’nün aklı mı bu?

İstismar, en büyük çelişkidir

Bir taraftan 18 yaşındakilere seçilme hakkı verilmesine ateş püskür, öbür taraftan da çocuğu “Hayır” için kullan.

En büyük probleminizin samimiyetsiz siyaset olduğunu ne zaman öğreneceksiniz?

7 Haziran öncesinde, iktidara geldiğinizde ilk işinizin, muhalif medyaya el koymak olacağını ilan ettiniz.

Böyle düşünmeniz normal, bir kapta ne varsa dışına o sızar. Anormal olan, bu dışavurumdan sonra Kılıçdaroğlu’nun “basın özgürlüğü”nden, “tutuklu gazeteci”den filan bahsetmesidir.

Samimiyetsizlik çukurundaki istismar patinajınız bunlarla da sınırlı değil.

“Madem bu millet muhafazakarlığa prim veriyorsa onu da buluruz”dediniz ve belediye başkanı, milletvekili hatta cumhurbaşkanı yapmak için “en seçkin ve kullanışlı” muhafazakar adaylar ithal ettiniz!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 09 Kasım 2021 | 790 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 08 Kasım 2021 | 3.814 Okunma Şimdi biz hangi "Kılıçdaroğlu"na inanacağız? 05 Kasım 2021 | 960 Okunma 2023'te Türkiye'yi "silahsız bir 15 Temmuz" bekliyor... 26 Ekim 2021 | 3.455 Okunma “Kürt Sorunu” lafını hortlatmak, PKK'ya hayat öpücüğü vermektir 24 Eylül 2021 | 328 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar