Gerçek mutabakat milletin iradesidir Sayın Kılıçdaroğlu…

Yıllardır izlemekten bıktığımız sahneler yine gösterime sokuldu. CHP, sandıkta elde edemediği sonuca, algı operasyonları ile ulaşmaya çalışıyor. Gerçi yöntemi baya geliştirmişler!...

Yıllardır izlemekten bıktığımız sahneler yine gösterime sokuldu.

CHP, sandıkta elde edemediği sonuca, algı operasyonları ile ulaşmaya çalışıyor.

Gerçi yöntemi baya geliştirmişler! Önceki seçimlerde kullandıkları “Trafoya kedi girdi, oylar çöpten çıktı” gibi söylemler yerine, “Zarflar mühürsüz, 2,5 milyon oy geçersiz” gibi daha nitelikli (!) yöntemlere başvurdular.

Garip bir demokrasi anlayışları var, “Yüzde 51,4 yeterli değil, referandumun iptal edilsin” diyorlar!

Mesela, yüzde kaç oyla muteber olacaktı?

Bundan önceki anayasalar halkın yüzde kaçının mutabakatıyla hazırlandı?

Deniz Baykal yüzde 70 dedi ama CHP’nin başka bir “denizci” vekili, herkes “Evet” dese bile sonucun geçerli olmayacağını söyledi.

“Köylüler, bilmeden” Evet demiş!

Meğer bir bildiği varmış!

“Şehirli, okumuş ve kültürlüler ‘Hayır’ demiş. ‘Evet’ diyenler ise kırsal kesimdeki sıradan insanlarmış…”

Eyvahlar olsun, ben; demokrasi yolunda epeyce mesafe kat ettiğimizi zannediyordum ama maalesef sadece “Göbeğini kaşıyan adam”ın etrafında dolaşıyormuşuz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğan Grubu’na 15 Temmuz’un “İstiklal Madalyası”nı taktı ama milletin kararına rağmen onlar vesayet hamiliğine devam ediyor.

A be arkadaşım, İstanbul ve Ankara’daki yüzde 1 farkla çıkan “Hayır”ı ölçü alarak bu değerlendirmeyi yapıyorsun da, aynı şehirlerdeki “Evet” oyu veren yüzde 49’u ne yapıyorsun?

Yine aynı kanalda, "Evet diyenlerin yüzde 80’i neye evet dediğini bilmeden oy verdi" tespiti yapıldı!

Bu da başka bir “Göbeğini kaşıyan adam” sendromudur. Millete hakarettir, bölücülüktür.

Halkın kararını hazmetmeyi bir türlü öğrenemeyen bu kafanın sosyal medya versiyonları da, “Yerini bile bilmediğimiz birkaç il 'evet' dedi diye başkanlık kabul ediliyor. Al o illeri, onlara başkanlık yap” diyecek kadar savrulmuş durumdalar.

Kılıçdaroğlu’nun işi bu sefer zor…

Değerli dostlar, bütün bunlar sekiz seçimdir ezberlediğimiz, “Cambaza bak” oyununun farklı sahneleridir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 09 Kasım 2021 | 790 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 08 Kasım 2021 | 3.814 Okunma Şimdi biz hangi "Kılıçdaroğlu"na inanacağız? 05 Kasım 2021 | 960 Okunma 2023'te Türkiye'yi "silahsız bir 15 Temmuz" bekliyor... 26 Ekim 2021 | 3.455 Okunma “Kürt Sorunu” lafını hortlatmak, PKK'ya hayat öpücüğü vermektir 24 Eylül 2021 | 328 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar