Gazetecilerin sırtındaki dayanılmaz Kılıçdaroğlu kamburu

Türkiye son yıllarda, sadece millî politikaları sebebiyle ciddi baskı, tehdit ve saldırılara maruz kaldı.  Son ekonomik saldırının bahanesi her ne kadar Ajan Brunson olsa da, ABD’nin; şimdiye kadar...

Türkiye son yıllarda, sadece millî politikaları sebebiyle ciddi baskı, tehdit ve saldırılara maruz kaldı. 

Son ekonomik saldırının bahanesi her ne kadar Ajan Brunson olsa da, ABD’nin; şimdiye kadar yaşadığı hezimetlerin rövanşını alma çabasından başka bir şey değildir. 

ABD’nin gerekçeleri, derenin alt tarafındaki kuzuyu yemeyi kafaya koyan kurdun, “Suyumu bulandırıyorsun” sataşması mesabesindedir. 

***

Bu saldırı her ne kadar ekonomi üzerinden yapılsa da asıl amaç toplumsal tahribattır. 

Onun için dolar saldırılarıyla eş zamanlı olarak, zam bekleyen öğretmenlere kadar bütün kesimleri sokağa dökmeye çalışırken, diğer taraftan da Gezi kalkışmasında olduğu gibi Taksim meydanında “öfkeli kalabalık” aradılar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pervin Buldan “Artık ilişkimizi resmîleştirelim” diyor ama… 25 Şubat 2020 | 4.025 Okunma Darbeciler cezalandırılmazsa darbe muhabbeti bitmez 20 Şubat 2020 | 2.012 Okunma Darbeciler cezalandırılmazsa darbe muhabbeti bitmez 19 Şubat 2020 | 375 Okunma İdlib'de ABD'den yardım almak, PYD devletini onaylamaktır 13 Şubat 2020 | 2.812 Okunma Abdülhamid Han düşmanlığı Siyonist Herzl'in ektiği tohumların ürünüdür 10 Şubat 2020 | 3.452 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar