FETÖ’den PKK’ya yüzde 10 ‘hizmet vergisi’

15 Temmuz’dan sonra ortaya çıkan veriler, FETÖ ile PKK’nın “ortak” değil “birlikte” çalıştığını ortaya çıkardı.  Özellikle Suruç’tan itibaren...

15 Temmuz’dan sonra ortaya çıkan veriler, FETÖ ile PKK’nın “ortak” değil “birlikte” çalıştığını ortaya çıkardı. 

Özellikle Suruç’tan itibaren başlayıp 15 Temmuz’a kadar devam eden yoğun mücadele sürecinde, teröre kurban verdiğimiz bütün şehitlerimizin vebali, terör örgütlerine doğrudan istihbarat servisi yapan, devlet içerisindeki polis ve istihbaratçı kılığındaki FETÖ’cülere aittir.

Peki bu ortaklık Erdoğan’ın ortadan kaldırılmasıyla birlikte herkesin amacına ulaşacağı bir eylem birliğinden mi ibaretti acaba?

Dahası var. Bu ortaklık tahmin edemeyeceğiniz kadar geniş ve derin.

Hatırlıyor musunuz, biz 14 Eylül tarihli Star’da Haber Müdürümüz Efe Erdem’in bir özel haberini yayınlamıştık. 2012’de Diyarbakır Adlî Emaneti’nde imha edilmesi gereken 500 kg uyuşturucunun çalınması üzerine şikayet edilen ama hiçbir sonuç alınamayan Emniyet Müdürü ile Başsavcı 15 Temmuz’dan sonra FETÖ’den tutuklanmışlardı.

Yani FETÖ üyesi iki “devlet görevlisi” operasyonda ele geçirilen uyuşturucuyu, devletin; kendilerine emanet edilen deposundan çalmış ve üzerini de yetkilerini kullanarak kapatmışlardı.

Bugün size başka bir uyuşturucu haberinin arka planındaki ilginç bağlantıdan bahsedeceğim.

Bir süre önce medya, Zaman gazeteli bir uyuşturucu operasyonu teşhir etmişti.

“Diyarbakır Lice’de 1 ton 470 kilogram kubar esrar maddesi, 540 kilogram toz esrar maddesi, 9620 kök kenevir, 5 tabanca, 6 şarjör, 65 mermi, 2 av tüfeği, 30 değişik marka model ve çapta av tüfeği fişeği...”

Olayın Zaman Gazetesi ile ilgili kısmı “Aynı aramada çok sayıda PKK’ya ait örgüt yayınlarının yanında 5 Adet de 11 Ocak 2015 tarihli Zaman Gazetesi’nin çıkması dikkat çekti” şeklindeki bir detay ile geçip gitmişti.

‘Zaman’ın sırrı zamanla anlaşıldı

Ama karşımızdaki ilginç bir kareydi. Uyuşturucu, silah ve Zaman...

Hadi “Zaman’la gerçekler anlaşılır” dediler, silahla kanka olduklarını gösterdiler. Zaman’ı uyuşturucu olarak da kullandılar ama Zaman’la uyuşturucu ambalajladıklarını hiç duymamıştık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahtekârca yargılayıp, hunharca astılar… 17 Eylül 2020 | 251 Okunma Türkiye'nin “terör sorunu” CHP'nin ise “Kürt sorunu” var 11 Eylül 2020 | 2.594 Okunma Bu istiklâl ve istikbal meselesidir; herkes yerini belirlemelidir 08 Eylül 2020 | 2.598 Okunma Uçak fabrikalarını kimin kapattığını soran Kılıçdaroğlu'na cevaplar… 31 Ağustos 2020 | 5.283 Okunma Aileyi önemseyen bu konuyu kapatmalıdır… 14 Ağustos 2020 | 243 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar