Evlat nöbeti biterse HDP/PKK bayram eder

Koronavirüs dehşeti dünyanın gündemine oturdu. Gün boyu tartışılan nice problemler çözüldüğü için değil, her şeyin üzerini örtecek büyüklükteki bu felâket; diğerlerini unutturdu.

Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan aileler de aynı akîbete uğradı. İdlib kriziyle başlayıp koronavirüs salgınıyla devam eden ağır gündem sebebiyle, hepimiz adına mücadele veren bu ailelerin unutulduğunu fark ettim. Nitekim bu arada bir aile daha evladına kavuştu, Hakkari’den gelen iki aile daha nöbete katıldı ama pek duyan olmadı.

Meslektaşlarımıza hatırlatmak için Diyarbakır’a giderek bu saygıdeğer aileleri ziyaret ettim. Sosyal medya sorumlumuz Hasan Aytekin’in yönetiminde gerçekleştirdiğimiz interaktif canlı yayınla, bütün anne ve babalara tek tek kamera tuttuk; kahreden hikayelerini Türkiye’ye aktardık. İzleyicilerimizden gelen, “Pes etmeyin; sonuna kadar arkanızdayız” mesajlarını da onlara ilettik ve mutlu oldular.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaftanı Amerika'ya genel müdür kaçıracaktı 22 Eylül 2020 | 946 Okunma O kaftanın hikayesi Sina Çölü'nde başladı 21 Eylül 2020 | 357 Okunma Sahtekârca yargılayıp, hunharca astılar… 17 Eylül 2020 | 252 Okunma Türkiye'nin “terör sorunu” CHP'nin ise “Kürt sorunu” var 11 Eylül 2020 | 2.595 Okunma Bu istiklâl ve istikbal meselesidir; herkes yerini belirlemelidir 08 Eylül 2020 | 2.600 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar