Evlat nöbeti biterse HDP/PKK bayram eder

Koronavirüs dehşeti dünyanın gündemine oturdu. Gün boyu tartışılan nice problemler çözüldüğü için değil, her şeyin üzerini örtecek büyüklükteki bu felâket; diğerlerini unutturdu.

Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan aileler de aynı akîbete uğradı. İdlib kriziyle başlayıp koronavirüs salgınıyla devam eden ağır gündem sebebiyle, hepimiz adına mücadele veren bu ailelerin unutulduğunu fark ettim. Nitekim bu arada bir aile daha evladına kavuştu, Hakkari’den gelen iki aile daha nöbete katıldı ama pek duyan olmadı.

Meslektaşlarımıza hatırlatmak için Diyarbakır’a giderek bu saygıdeğer aileleri ziyaret ettim. Sosyal medya sorumlumuz Hasan Aytekin’in yönetiminde gerçekleştirdiğimiz interaktif canlı yayınla, bütün anne ve babalara tek tek kamera tuttuk; kahreden hikayelerini Türkiye’ye aktardık. İzleyicilerimizden gelen, “Pes etmeyin; sonuna kadar arkanızdayız” mesajlarını da onlara ilettik ve mutlu oldular.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“İrtica”yı kim çıkardı, kimlere karşı kullanıldı? 01 Nisan 2021 | 354 Okunma “Andımız” kimin andı? 20 Mart 2021 | 2.389 Okunma Çanakkale ruhu yaşıyor mu? 18 Mart 2021 | 226 Okunma Papa “Büyük İsrail”in son rötuşları için geldi 10 Mart 2021 | 2.697 Okunma 28 Şubat hâlâ anlaşılmadı, bence de bin yıl sürebilir 28 Şubat 2021 | 1.037 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar