Erdoğan, ekonomi seferberliği için neden 18 yıl bekledi?

Ben ekonomist değilim ama ekonomistler, ekonomi üzerinden siyaset yapmakla meşgul olduğu için bu konuyu yazmak bize düştü.Bu enfeksiyonlu ekonomistler, önce ''İpin ucu kaçtı, ülke batıyor'' yaygarası yaptı....

Ben ekonomist değilim ama ekonomistler, ekonomi üzerinden siyaset yapmakla meşgul olduğu için bu konuyu yazmak bize düştü.

Bu enfeksiyonlu ekonomistler, önce ''İpin ucu kaçtı, ülke batıyor'' yaygarası yaptı. Kifayetsiz muhalefet de bunların peşine takılarak, sel önünden kütük kapar gibi erken seçimle iktidar kapmaya kalktı.

Yahu sizin etrafınızda hiç mi ''normal'' insan yok? Siz günlerce ''Ekonomi yönetimi kontrolden çıktı, dolar durdurulamıyor'' diye tepinirken, ''Biz saçmalıyoruz, faizi 2 puan artırarak doları düşürmeyi düşünememiş olamazlar'' diyen olmadı mı?

Neyse, sonunda ''Ekonomi kontrolden çıktı'' söylemini sessizce terk ettiler. Şimdi de ''18 yıldır iktidardaydınız, neden şimdi...'' yaygarası yapıyorlar!

Bu gecikme, eko-vesayetçilerin anlayamayacağı iki sebepten kaynaklanmaktadır:

Birincisi altyapı hazırlığıdır...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP, din düşmanlığından neden bir türlü kurtulamıyor? 12 Ocak 2022 | 392 Okunma Erdoğan, ekonomi seferberliği için neden 18 yıl bekledi? 03 Aralık 2021 | 2.568 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 09 Kasım 2021 | 793 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 08 Kasım 2021 | 3.825 Okunma Şimdi biz hangi "Kılıçdaroğlu"na inanacağız? 05 Kasım 2021 | 965 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar