Erdoğan, ekonomi seferberliği için neden 18 yıl bekledi?

Ben ekonomist değilim ama ekonomistler, ekonomi üzerinden siyaset yapmakla meşgul olduğu için bu konuyu yazmak bize düştü.Bu enfeksiyonlu ekonomistler, önce ''İpin ucu kaçtı, ülke batıyor'' yaygarası yaptı....

Ben ekonomist değilim ama ekonomistler, ekonomi üzerinden siyaset yapmakla meşgul olduğu için bu konuyu yazmak bize düştü.

Bu enfeksiyonlu ekonomistler, önce ''İpin ucu kaçtı, ülke batıyor'' yaygarası yaptı. Kifayetsiz muhalefet de bunların peşine takılarak, sel önünden kütük kapar gibi erken seçimle iktidar kapmaya kalktı.

Yahu sizin etrafınızda hiç mi ''normal'' insan yok? Siz günlerce ''Ekonomi yönetimi kontrolden çıktı, dolar durdurulamıyor'' diye tepinirken, ''Biz saçmalıyoruz, faizi 2 puan artırarak doları düşürmeyi düşünememiş olamazlar'' diyen olmadı mı?

Neyse, sonunda ''Ekonomi kontrolden çıktı'' söylemini sessizce terk ettiler. Şimdi de ''18 yıldır iktidardaydınız, neden şimdi...'' yaygarası yapıyorlar!

Bu gecikme, eko-vesayetçilerin anlayamayacağı iki sebepten kaynaklanmaktadır:

Birincisi altyapı hazırlığıdır...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu bilerek tatile gitmiş, Kılıçdaroğlu'na mesaj vermiş! 28 Temmuz 2022 | 443 Okunma FETÖ bitmedi, yeni FETÖ'cükler mantar gibi türedi 14 Temmuz 2022 | 1.736 Okunma Meğer hiç duymadığımız bir darbe daha varmış ve son anda önlenmiş… 21 Haziran 2022 | 5.230 Okunma İnönü istemeseydi Menderes ve bakanları idam edilmeyecekti! 27 Mayıs 2022 | 1.302 Okunma Umarım ABD, NATO problemini 1980'deki gibi halletmez! 18 Mayıs 2022 | 749 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar