Erdemli siyasetin “beka sorunu” Kılıçdaroğlu…

Kılıçdaroğlu’nun, FETÖ kumpası sonucu CHP’nin başına geldiğini herkes biliyor ama sonuçlarını kimse irdelemiyor… Sizce, Kılıçdaroğlu o koltuğa oturduktan sonra FETÖ; “Sepeti ...

Kılıçdaroğlu’nun, FETÖ kumpası sonucu CHP’nin başına geldiğini herkes biliyor ama sonuçlarını kimse irdelemiyor… Sizce, Kılıçdaroğlu o koltuğa oturduktan sonra FETÖ; “Sepeti koluna, herkes yoluna” mı demiştir?

Birlikte bakalım...

Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP’de, FETÖ’ye endeksli siyasetin yoğunlaştığını görüyoruz. Dev ekranlara yansıtıp üzerinde tepindiği veriler, 17-25 darbesinde ortaya saçılan FETÖ dosyalarından alınmıştı.

15 Temmuz’a karşı; her türlü siyasî ve ideolojik farklar üzerinde oluşturulan geniş yelpazede Kılıçdaroğlu hiç yer almadı. Tam aksine o gece, tankların açtığı yoldan ilerleyerek gittiği evde, İnönü’nün 1960’ta yaptığı gibi darbe sonucunu bekledi. Ama bu sefer; o kahvesini yudumlarken millet; ölüm şerbeti içme pahasına hainleri durdurduğu için İnönü gibi muradına erememişti.

Nitekim Yenikapı mitingine “kerhen” katılmış ama CHP tabanı dahil; bütün milletin

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdemli siyasetin “beka sorunu” Kılıçdaroğlu… 12 Ocak 2021 | 390 Okunma Çünkü darbeciler, Menderes'in “erken seçim” açıklamasına izin vermedi 06 Ocak 2021 | 1.145 Okunma Kadın istismarı ve ayrımı, CHP'nin genetik problemidir 04 Ocak 2021 | 210 Okunma CHP ile mücadeleye destek vermek, siyaset değil; sorumluluktur 25 Aralık 2020 | 401 Okunma Nerede o “her yeri kaplayan” dindarlar? 23 Aralık 2020 | 1.758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar