Derhal sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli

Virüs işinden anlamadığım için bugüne kadar hiç girmedim. Ama geldiğimiz noktada meselenin sosyal boyutu öne geçti. Süreç ilerledikçe koronavirüsün doğuşu hakkındaki şüpheler artıyor.

Sözüne ehemmiyet verdiğim nice insanlar bunun doğal bir salgın olmadığını söylüyor. Potansiyel şüpheli olarak da Amerika öne çıkıyor. Evet, bu tür operasyonlar Amerika’nın yapmadığı şeyler değil ama koronavirüsü günlerce dünyadan saklayarak bütün dünyaya yayılmasına sebep olan Çin’in ihmali bence çok daha önemli.

Her neyse… Şu anda “Bu belayı başımıza kim sardı” tartışmasının hiçbir faydası yok. En az hasarla başımızdan nasıl savacağımıza bakmamız gerekir.

Genel durum hakkında fikir edinmek için farklı hastanelerin başhekimleriyle görüştüm, koronavirüs takip ve tedavisine ayrılan araştırma hastanelerindeki yönetici dostlarımdan gidişatı sordum. Elbette panik yapmayalım, halkı tedirgin etmeyelim ama tehdidin boyutlarını ortaya koymadan tedbirleri yeteri

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaftanı Amerika'ya genel müdür kaçıracaktı 22 Eylül 2020 | 934 Okunma O kaftanın hikayesi Sina Çölü'nde başladı 21 Eylül 2020 | 357 Okunma Sahtekârca yargılayıp, hunharca astılar… 17 Eylül 2020 | 252 Okunma Türkiye'nin “terör sorunu” CHP'nin ise “Kürt sorunu” var 11 Eylül 2020 | 2.594 Okunma Bu istiklâl ve istikbal meselesidir; herkes yerini belirlemelidir 08 Eylül 2020 | 2.599 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar