Derhal sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli

Virüs işinden anlamadığım için bugüne kadar hiç girmedim. Ama geldiğimiz noktada meselenin sosyal boyutu öne geçti. Süreç ilerledikçe koronavirüsün doğuşu hakkındaki şüpheler artıyor.

Sözüne ehemmiyet verdiğim nice insanlar bunun doğal bir salgın olmadığını söylüyor. Potansiyel şüpheli olarak da Amerika öne çıkıyor. Evet, bu tür operasyonlar Amerika’nın yapmadığı şeyler değil ama koronavirüsü günlerce dünyadan saklayarak bütün dünyaya yayılmasına sebep olan Çin’in ihmali bence çok daha önemli.

Her neyse… Şu anda “Bu belayı başımıza kim sardı” tartışmasının hiçbir faydası yok. En az hasarla başımızdan nasıl savacağımıza bakmamız gerekir.

Genel durum hakkında fikir edinmek için farklı hastanelerin başhekimleriyle görüştüm, koronavirüs takip ve tedavisine ayrılan araştırma hastanelerindeki yönetici dostlarımdan gidişatı sordum. Elbette panik yapmayalım, halkı tedirgin etmeyelim ama tehdidin boyutlarını ortaya koymadan tedbirleri yeteri

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Derhal sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli 24 Mart 2020 | 6.266 Okunma Koronavirüs salgını, insanoğlunun eseridir 20 Mart 2020 | 3.436 Okunma Evlat nöbeti biterse HDP/PKK bayram eder 18 Mart 2020 | 4.501 Okunma İdlib, Hatay'ın hatta Çanakkale'nin garantisidir 06 Mart 2020 | 4.180 Okunma Sayın bakan, bugün lütfen sözlerinize dikkat edin… 03 Mart 2020 | 5.401 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar