Daha önce de cezaevinden kaçırılmak istenmişti… Brunson’ı, özellikle ABD’den çok iyi korumalıyız

Brunson gerçekten, “resmî CV”sinde yazdığı gibi Türkiye’ye, 1993’te Evanjelik Kilise tarafından gönderilen bir misyoner ise bu telaşa ne gerek var?  Ama ayrıntılar gerçeğin farklı olduğunu...

Brunson gerçekten, “resmî CV”sinde yazdığı gibi Türkiye’ye, 1993’te Evanjelik Kilise tarafından gönderilen bir misyoner ise bu telaşa ne gerek var? 

Ama ayrıntılar gerçeğin farklı olduğunu gösteriyor. 

Aslında “rahiplik” sadece bahaneydi, Özel Kuvvetlerde görevli bir asker olan Brunson, “başarısı” ile dikkat çekmiş ve CIA tarafından Türkiye’ye gönderilmişti. 

Hakeza, Brunson’ın kilisesindeki yardımcılarının da aynı menşeli CIA ajanı oldukları ortaya çıktı ve “ek iddianame”yi duyunca nedense (!) derhal kaçtılar. 

Zaten Amerika’nın tavrı da, Brunson’ın “masum bir papaz” olmadığını gösteriyor. 

Burası Amerika değil, suçsuz bir insan; sırf u

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aileyi önemseyen bu konuyu kapatmalıdır… 14 Ağustos 2020 | 228 Okunma Dikkat… İstanbul Sözleşmesi üzerinden Ayasofya'nın intikamı alınıyor 05 Ağustos 2020 | 355 Okunma Sevinemiyorsanız susun!.. 30 Temmuz 2020 | 158 Okunma İstanbul Sözleşmesi'ni Avrupa'da da cemaatler mi istemiyor? 26 Temmuz 2020 | 16 Okunma Haçlı kuşatması yarılmadan Ayasofya açılamazdı… 23 Temmuz 2020 | 3.247 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar