DAEŞ gel; biraz da Bayırbucak’ta eyleş!

Yıllardır “Suriye’nin toprak bütünlüğü” diye çırpınıyoruz. Oysa bizzat Esad başta olmak üzere herkes bu ülkeyi parçalamak için çekiştiriyor. Hâlâ “Suriye ile 911 km...

Yıllardır “Suriye’nin toprak bütünlüğü” diye çırpınıyoruz. Oysa bizzat Esad başta olmak üzere herkes bu ülkeyi parçalamak için çekiştiriyor.

Hâlâ “Suriye ile 911 km sınırımız var” deyip duruyoruz ama bu sınırın ötesi, döviz kuru gibi neredeyse her gün değişen komşuların türediği bataklık haline geldi.

Bu ‘bataklık’ta DAEŞ adında, uzaktan yakından; kullanan herkesin işine yarayan bir ‘maymuncuk’ üretildi.

Güya rejimin de düşmanı olan (!) bu teröristlerin Suriye’deki her adımı, ne hikmetse Esad’ı desteklemiş ve meşruiyet kazandırmıştır.

Hele Rusya, ne yapsa DAEŞ’in hakkını ödeyemez!

Suriye ile hiçbir alakası olmayan Rusya “DAEŞ ile mücadele edeceğim” diye çöreklendiği bu ülkede aynı ‘parola’yı kullanarak yıllardır peşinde koştuğu ulusal hedeflerine ulaşmaya çalışıyor. Hatta Putin’e göre vurduğumuz Rus uçağı da aslında Hatay semalarında DAEŞ teröristlerini kovalıyordu!

DAEŞ, Avrupa’nın da çok işine yaradı. Hem ülkelerinde ‘safra’ları çaktırmadan Suriye’ye gönderdiler hem de canları istediğinde Türkiye’yi ‘DAEŞ sopası’ ile dövdüler.

İçeride ise FETÖ’den PKK’ya bütün Türkiye düşmanları da tepe tepe kullandı.  

Parola DAEŞ işgal serbest...

En ilginci de “DAEŞ bize saldırıyor” diye dünyayı ayağa kaldıran PYD, DAEŞ sayesinde ‘kanton’lara kavuştu.

Bu örgütün son ‘kullanıcısı’ Rusya, adını “DAEŞ ile mücadele” koyup, İran ve PYD ile birlikte burnumuzun dibinde ciddi operasyonlar yapmaktadır.

Bu vampirlerin yoğunlaştığı Bayırbucak bölgesi, Afrin ve Kobani’den Cizre Kantonu’na kadar uzanan ‘koridor’un Akdeniz’e açılan kapısıdır. Ve burası olmadığı sürece geri kalan kantonlar ‘körduvar’dan ibarettir. Bütün kavga bu bölge içindir. Buranın asıl sahipleri olan Suriye Türkleri de bu adi menfaatlere kurban edilmektedir.

Ama ne hikmetse bu kardeşlerimizin feryadını kimse duymuyor. Kobani için yırtınanlar bu kardeşlerimiz için kılını bile kıpırdatmıyor.

Peki neden?..

İşin sırrı o ‘maymuncuk’ta ise DAEŞ biraz da Bayırbucak’a uğrasa da Suriye’deki Türkler’in de bir ‘kanton’u olsa...

KAFAMA TAKILANLAR...

VİCDANINI HENDEĞE DÜŞÜRENLER...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, ekonomi seferberliği için neden 18 yıl bekledi? 03 Aralık 2021 | 2.544 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 09 Kasım 2021 | 791 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 08 Kasım 2021 | 3.817 Okunma Şimdi biz hangi "Kılıçdaroğlu"na inanacağız? 05 Kasım 2021 | 963 Okunma 2023'te Türkiye'yi "silahsız bir 15 Temmuz" bekliyor... 26 Ekim 2021 | 3.459 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar