Cumhur İttifakında oluşacak zaaf, MHP’ye de, Türkiye’ye de zarar verir

Cumhur İttifakının Türkiye için önemini anlamak için, MHP lideri Bahçeli’nin; “İttifak bitti” açıklamasından sonra kimlerin; zil takıp oynadığına bakmak yeterlidir.  Gerçi...

Cumhur İttifakının Türkiye için önemini anlamak için, MHP lideri Bahçeli’nin; “İttifak bitti” açıklamasından sonra kimlerin; zil takıp oynadığına bakmak yeterlidir. 

Gerçi iki liderin, “Cumhur İttifakına aynen devam” açıklamasından sonra sevinçleri kursaklarında kaldı ama yine de“Bu ittifak artık devam etmez” beklentisiyle ellerini ovuşturuyorlar. 

Çünkü o “yıkım ekibi”ni “yıkan” reformlar bu ittifak sayesinde gerçekleşti.     

***

7 Haziran öncesindeki tutumu sebebiyle çok eleştirdiğimiz Bahçeli, 15 Temmuz’dan sonra keskin bir tavır değişikliğiyle Erdoğan’a destek vermeye başladı. 

CHP ve

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anaların ahı; asıl HDP’leşen CHP’yi derinden sarsacak 13 Eylül 2019 | 2.540 Okunma AK Parti’nin görevinin henüz bitmediğini, bütün teşkilat biliyor mu acaba? 27 Ağustos 2019 | 2.726 Okunma Dağdaki silahlı teröristi bitirmek kolay, önemli olan şehirdeki kravatlılar... 23 Ağustos 2019 | 2.673 Okunma CHP ve diğerleri, HDP/PKK konusundaki tavrını artık netleştirmeli 20 Ağustos 2019 | 2.955 Okunma Sansürü bitirdiler (!), muhalif gazeteciyi öldürdüler 26 Temmuz 2019 | 2.314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar