Cumhur İttifakında oluşacak zaaf, MHP’ye de, Türkiye’ye de zarar verir

Cumhur İttifakının Türkiye için önemini anlamak için, MHP lideri Bahçeli’nin; “İttifak bitti” açıklamasından sonra kimlerin; zil takıp oynadığına bakmak yeterlidir.  Gerçi...

Cumhur İttifakının Türkiye için önemini anlamak için, MHP lideri Bahçeli’nin; “İttifak bitti” açıklamasından sonra kimlerin; zil takıp oynadığına bakmak yeterlidir. 

Gerçi iki liderin, “Cumhur İttifakına aynen devam” açıklamasından sonra sevinçleri kursaklarında kaldı ama yine de“Bu ittifak artık devam etmez” beklentisiyle ellerini ovuşturuyorlar. 

Çünkü o “yıkım ekibi”ni “yıkan” reformlar bu ittifak sayesinde gerçekleşti.     

***

7 Haziran öncesindeki tutumu sebebiyle çok eleştirdiğimiz Bahçeli, 15 Temmuz’dan sonra keskin bir tavır değişikliğiyle Erdoğan’a destek vermeye başladı. 

CHP ve

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ülkemizi ve askerimizi kim ne kadar seviyor? 28 Şubat 2020 | 582 Okunma Pervin Buldan “Artık ilişkimizi resmîleştirelim” diyor ama… 25 Şubat 2020 | 4.029 Okunma Darbeciler cezalandırılmazsa darbe muhabbeti bitmez 20 Şubat 2020 | 2.013 Okunma Darbeciler cezalandırılmazsa darbe muhabbeti bitmez 19 Şubat 2020 | 375 Okunma İdlib'de ABD'den yardım almak, PYD devletini onaylamaktır 13 Şubat 2020 | 2.813 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar