Çarşafa zincir takanlara, semazeni dansöz yapanlara teşekkür etmeliyiz

Günlerdir, çarşaflı kadına zincir vuran CHP'yi konuşuyoruz. Tepkiler ''zincir'' üzerinde yoğunlaşmış ise de asıl vahamet, Türk kadınının, çarşafı çıkarılarak yarı...

Günlerdir, çarşaflı kadına zincir vuran CHP'yi konuşuyoruz. Tepkiler ''zincir'' üzerinde yoğunlaşmış ise de asıl vahamet, Türk kadınının, çarşafı çıkarılarak yarı çıplak Avrupalıya dönüştürülmesidir.

Bir ''yarı çıplak'' skandal da İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. Sahneye ''semazen'' kıyafetiyle çıkan bir dansçı, ney eşliğinde sema ederken sarığını ve tennuresini çıkararak, yarı çıplak vaziyette oyun havası eşliğinde dans etmiş. Neyse ki, erkek dansçı tercih edilmiş. Daha kökten bir CHP anlayışıyla bir kadın, ''semazen'' olarak başlayıp ''üstsüz dansöz'' olarak da devam edebilirdi.

Tunç Soyer, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da huşuyla izlediği bu garip gösterinin ''tema''sını, ''Döngüsel Kültür'' olarak açıklamış ve kültürümüzü ''değiştirmek'' istediklerini belirterek ''yepyeni bir kültür'' oluşturmaktan bahsetmiş.

Hatırlıyor musunuz? İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde de Ekrem İmamoğlu ile birlikte

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Kürt Sorunu” lafını hortlatmak, PKK'ya hayat öpücüğü vermektir 24 Eylül 2021 | 315 Okunma “Üç bizden, üç sizden” değil Ertuğrul Özkök; “Bir sağdan, bir soldan” 18 Eylül 2021 | 794 Okunma Çarşafa zincir takanlara, semazeni dansöz yapanlara teşekkür etmeliyiz 16 Eylül 2021 | 2.332 Okunma Gericiler(!) uzaya gidiyor, onlar yerin dibinde kafa çekiyor 06 Eylül 2021 | 1.418 Okunma Yargı, 28 Şubat'çı generallere haksızlık yapıyor… 24 Ağustos 2021 | 3.869 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar