Bu tecavüzcü AK Parti yöneticisi olsaydı…

Bir kişinin hatası üzerinden bir kurum veya camiayı itibarsızlaştırmak nefret ettiğim bir basitliktir. Benim eleştirdiğim husus, CHP yönetiminin bu olay karşısındaki tavrıdır.

Türk siyasetinin en büyük problemi samimiyetsizliktir. Oysa milletin siyasetçide aradığı en önemli kriter de samimiyettir.

HDP’den başlayalım…

Bir süre önce, partilerinde cereyan eden kadına şiddet ve tecavüz skandalları karşısında sergiledikleri tavır, terör konusundaki samimiyetsizliklerini çok iyi bildiğimiz HDP’lilerin, sürekli dillerine doladıkları kadın hakları konusundaki ikiyüzlülüklerini de gözler önüne sermişti.

Mardin Milletvekili Tuma Çelik, evli bir kadına tecavüz etmişti. Kadın, bu konuyu HDP’nin “kadın” yöneticilerine iletmiş, ancak kendisine; “Sesini kes” cevabı verilmişti.

Bu terbiyesizliğe, “meslektaşım” diyemeyeceğim bazı tecavüzcü yamakları, “Bir kadının şikayeti üzerine Tuma Çelik’in dokunulmazlığı kaldırılıyor” şeklinde yaklaşmıştı ama beni pek de şaşırtmamıştı. Çünkü onların insanlığını, ideolojileri esir almıştı.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sömürü salgını bitmeden virüs salgını bitmez 25 Ocak 2021 | 252 Okunma Erdemli siyasetin “beka sorunu” Kılıçdaroğlu… 12 Ocak 2021 | 390 Okunma Çünkü darbeciler, Menderes'in “erken seçim” açıklamasına izin vermedi 06 Ocak 2021 | 1.153 Okunma Kadın istismarı ve ayrımı, CHP'nin genetik problemidir 04 Ocak 2021 | 211 Okunma CHP ile mücadeleye destek vermek, siyaset değil; sorumluluktur 25 Aralık 2020 | 402 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar