BMM kurulsun, Kudüs; Mekke ve Medine’yi yönetsin

İslamiyet’in kıyamete kadar bozulmayacağı, bizatihi dinin sahibi tarafından garanti edilmiştir. Dolayısıyla Hristiyanlıktaki gibi bir iç çatışmanın asla teolojik tabanı yoktur.  O zaman İslam...

İslamiyet’in kıyamete kadar bozulmayacağı, bizatihi dinin sahibi tarafından garanti edilmiştir. Dolayısıyla Hristiyanlıktaki gibi bir iç çatışmanın asla teolojik tabanı yoktur. 

O zaman İslam aleminin bugünkü içler acısı halini nasıl açıklayacağız? 

Bu durum Haçlı Seferlerine karşı kahramanca direnen Müslümanların, İslam dünyasını içeriden çökertmeye yönelik Haçlı entrikalarına karşı aynı mukavemeti gösterememesinin vahim sonucudur. 

Yani Müslümanlar arasındaki coğrafi ve siyasi parçalanmanın kaynağı dinî hassasiyetler değil, emperyalist fitnenin ürünüdür. 

Bu tabloya İran gibi İslamiyet’i, ulusal hedeflerin Truva Atı olarak kullananları da eklediğinizde bugünkü perişan fotoğrafın flu bir tarafı kalmayacaktır. 

Kılıçla değil, fi

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, ekonomi seferberliği için neden 18 yıl bekledi? 03 Aralık 2021 | 2.296 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 09 Kasım 2021 | 790 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 08 Kasım 2021 | 3.814 Okunma Şimdi biz hangi "Kılıçdaroğlu"na inanacağız? 05 Kasım 2021 | 962 Okunma 2023'te Türkiye'yi "silahsız bir 15 Temmuz" bekliyor... 26 Ekim 2021 | 3.458 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar