BM, güven oylaması yapsın

Birleşmiş Milletler, 1945’te “dünyada barışı, güvenliği, adaleti korumak için” kurulmuş!.. Tabi bu kuranların iddiası. Aslında İkinci Dünya Savaşı galiplerinin, bu üstünlüklerini...

Birleşmiş Milletler, 1945’te “dünyada barışı, güvenliği, adaleti korumak için” kurulmuş!.. Tabi bu kuranların iddiası.

Aslında İkinci Dünya Savaşı galiplerinin, bu üstünlüklerini devam ettirmek için kurdukları bir düzendir.

İlginçtir, “Birleşmiş Milletler” ifadesini ilk olarak Roosevelt; müttefik devletler (bugünkü BM’nin beş daimi üyesi) için kullanmış.

Yani “millet olmayı sadece savaşı kazananlar hak ediyor, geri kalanlar bu asil millete hizmet için var olan toplumlar”!..

Nitekim bu düzen 70 yıldır böyle yürümüyor mu?

190’a yakın BM üyesi devlet, bir hususta ittifak etse ama Amerika, İngiltere, Rusya, Fransa ve Çin’den sadece biri “hayır” dese bu ittifak çöpe gidiyor.

Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi, “Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul” düzeniyle çalışan bir kurum.

BM Filistin’deki işgal ve zulmü hiç görmedi

Zaten, “savaşların tekrar etmemesi için” kurulan bu BM’nin bunu ne kadar başardığı ortada.

Ama savaşların nerelerde olduğuna iyi bakılırsa aslında BM’nin asıl amacını gerçekleştirdiği anlaşılır.

Çünkü Hristiyan batı dünyasında o günden bu yana savaş olmadı.

Güya bir hakem rolü üstleneceği söylenen BM, o yıllardan bu yana Filistinliler’in topraklarının işgal edilmesine ve muhatap oldukları görülmemiş zulme seyirci kalmayı bırakın, zalim ve işgalcileri himaye etmiştir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mehmetçik Suriye’de çarşafı kaldırınca ortaya neler çıktı neler… 18 Ekim 2019 | 4.141 Okunma Harekât, ABD derin devleti ile paralel yapılar arasındaki gizli savaşı alevlendirdi... 15 Ekim 2019 | 3.103 Okunma Mehmetçik YPG’yi vuruyor, neden CHP’nin içi yanıyor? 10 Ekim 2019 | 2.838 Okunma Anaların ahı; asıl HDP’leşen CHP’yi derinden sarsacak 13 Eylül 2019 | 2.546 Okunma AK Parti’nin görevinin henüz bitmediğini, bütün teşkilat biliyor mu acaba? 27 Ağustos 2019 | 2.734 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar