Amerika gezisi, Barış Pınarı Harekâtının devamıdır

Muhaliflerin “Gitme” tempolarına rağmen, sağduyu ile hareket eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD davetini kabul ettiğini açıkladı.  Doğrusu da buydu. Milletini seven yöneticiler nefsini değil, millî...

Muhaliflerin “Gitme” tempolarına rağmen, sağduyu ile hareket eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD davetini kabul ettiğini açıkladı. 

Doğrusu da buydu. Milletini seven yöneticiler nefsini değil, millî menfaatleri önceler. 

Sayın Erdoğan meseleye sathî yaklaşarak, “Gitmiyorum” deseydi Kılıçdaroğlu gibi müzmin muhaliflerinden takdir alabilir, çoğumuzun yüreği soğuyabilirdi. Ama ABD ile ilişkilerimiz kopma noktasına gelir ve bundan da Türkiye zarar görürdü. 

Devletlerarası ilişkilerde en olumsuz noktada bile diplomasinin sürdürülmesi esastır. İçimizdeki uyanıklar bu ilkeyi, eli kanlı Esad için bile çalıştırmak istemiyor mu? 

Bunun ötesinde, bu dönemdeki liderler diplomasisinde Türkiye açık ara avantajlıdır. Çünkü Erdoğ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Umarım yeni ‘Atatürkçü maskeli darbeci generaller’ görmeyiz 22 Kasım 2019 | 3.561 Okunma Karşımızdaki küresel bela 'algı savaşı' değil, 'algı terörü'dür... 15 Kasım 2019 | 2.585 Okunma Amerika gezisi, Barış Pınarı Harekâtının devamıdır 08 Kasım 2019 | 43 Okunma ABD’ye cumhurbaşkanı değil, siz tavır koymalısınız 05 Kasım 2019 | 3.104 Okunma Metro’daki YPG müttefikleri... 01 Kasım 2019 | 5.888 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar