Amerika Afganistan'a niçin gelmişti, nasıl çekiliyor?

Amerika, bitirmek için geldiği terör örgütü Taliban ile "Afganistan'a Barışı Getirme Anlaşması" imzaladı!

Hep böyle yapıyorlar...

İstedikleri yere saldırıyor, ülkeleri, iliklerine kadar sömürüyor, insanları öldürüyor veya yurtlarından ediyor ama bir tane mülteci bile kabul etmiyor, evinden ettikleri insanları; Pakistan, Türkiye gibi mülteci barajlarında süründürüyorlar.

Bütün bunlardan sonra da, insanoğlunun ''unutma'' zaafından istifade ederek; hiçbir şey olmamış gibi; yeni zulüm ve sömürülerine devam ediyorlar.

Günlerdir Amerika'nın, Afganistan'dan çekilmesini konuşuyoruz. Ama sadece ''Kabil Havaalanı'nın güvenliğini Türkiye mi sağlayacak'' boyutunu tartışıyoruz. Hatta çoğumuz ''Çok şükür, Afganistan huzur bulacak'' diye içten içe seviniyoruz.

Gerçekten Amerika çekiliyor; Afganistan huzura mı kavuşuyor acaba?.. Daha da önemlisi, Amerika'nın buraya niçin geldiğini ve ne yaptığını neden kimse sorgulamıyor?

Bir kere; bu Haçlı-Siyonist emperyalistlerin, işgal ettiği bir ülkeden çekilerek, kendi haline bırakacağını zannetmek; kusura bakmayın ama

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Kürt Sorunu” lafını hortlatmak, PKK'ya hayat öpücüğü vermektir 24 Eylül 2021 | 315 Okunma “Üç bizden, üç sizden” değil Ertuğrul Özkök; “Bir sağdan, bir soldan” 18 Eylül 2021 | 795 Okunma Çarşafa zincir takanlara, semazeni dansöz yapanlara teşekkür etmeliyiz 16 Eylül 2021 | 2.332 Okunma Gericiler(!) uzaya gidiyor, onlar yerin dibinde kafa çekiyor 06 Eylül 2021 | 1.420 Okunma Yargı, 28 Şubat'çı generallere haksızlık yapıyor… 24 Ağustos 2021 | 3.869 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar