Almanya “normalleşmeyi” gerçekten istiyor mu?

-BERLİN- Almanya’nın Türkiye’ye karşı, terörist ve darbecilere kucak açacak kadar hasmane bir tavır içinde olmasına rağmen, ilişkilerimizi düzeltme sürecine şahitlik etmek üzere...

-BERLİN-

Almanya’nın Türkiye’ye karşı, terörist ve darbecilere kucak açacak kadar hasmane bir tavır içinde olmasına rağmen, ilişkilerimizi düzeltme sürecine şahitlik etmek üzere Berlin’deyiz. 

“Burada kuş uçurtulmuyor” desek yalan olmaz. New York’ta bütün dünya liderleri için alınan tedbirlerin benzeri Erdoğan için alınmış durumda. 

Büyükelçiliğimizden verilen bilgiye göre, sadece Obama’nın ziyaretinde benzer tedbirler alınmış. 

Başkan Erdoğan’ın“ilk devlet gezisi”ni buraya yapması, Almanya ile ilişkileri normalleştirme konusundaki güçlü iradesinin göstergesidir. 

Ancak... 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ülkemizi ve askerimizi kim ne kadar seviyor? 28 Şubat 2020 | 582 Okunma Pervin Buldan “Artık ilişkimizi resmîleştirelim” diyor ama… 25 Şubat 2020 | 4.029 Okunma Darbeciler cezalandırılmazsa darbe muhabbeti bitmez 20 Şubat 2020 | 2.013 Okunma Darbeciler cezalandırılmazsa darbe muhabbeti bitmez 19 Şubat 2020 | 375 Okunma İdlib'de ABD'den yardım almak, PYD devletini onaylamaktır 13 Şubat 2020 | 2.813 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar