Almanya “normalleşmeyi” gerçekten istiyor mu?

-BERLİN- Almanya’nın Türkiye’ye karşı, terörist ve darbecilere kucak açacak kadar hasmane bir tavır içinde olmasına rağmen, ilişkilerimizi düzeltme sürecine şahitlik etmek üzere...

-BERLİN-

Almanya’nın Türkiye’ye karşı, terörist ve darbecilere kucak açacak kadar hasmane bir tavır içinde olmasına rağmen, ilişkilerimizi düzeltme sürecine şahitlik etmek üzere Berlin’deyiz. 

“Burada kuş uçurtulmuyor” desek yalan olmaz. New York’ta bütün dünya liderleri için alınan tedbirlerin benzeri Erdoğan için alınmış durumda. 

Büyükelçiliğimizden verilen bilgiye göre, sadece Obama’nın ziyaretinde benzer tedbirler alınmış. 

Başkan Erdoğan’ın“ilk devlet gezisi”ni buraya yapması, Almanya ile ilişkileri normalleştirme konusundaki güçlü iradesinin göstergesidir. 

Ancak... 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anaların ahı; asıl HDP’leşen CHP’yi derinden sarsacak 13 Eylül 2019 | 2.540 Okunma AK Parti’nin görevinin henüz bitmediğini, bütün teşkilat biliyor mu acaba? 27 Ağustos 2019 | 2.726 Okunma Dağdaki silahlı teröristi bitirmek kolay, önemli olan şehirdeki kravatlılar... 23 Ağustos 2019 | 2.673 Okunma CHP ve diğerleri, HDP/PKK konusundaki tavrını artık netleştirmeli 20 Ağustos 2019 | 2.955 Okunma Sansürü bitirdiler (!), muhalif gazeteciyi öldürdüler 26 Temmuz 2019 | 2.314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar