Akşener, o sözlerle kime destek verdi?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, hafta sonu Diyarbakır'da söylediği ''Mesele silahlara veda, kan dökmeye de tövbe etmekse biz varız'' cümlesi tartışma konusu oldu.Üzerinde...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, hafta sonu Diyarbakır'da söylediği ''Mesele silahlara veda, kan dökmeye de tövbe etmekse biz varız'' cümlesi tartışma konusu oldu.

Üzerinde çalışılmış ve kararlaştırılmış bu ifadeler, masa yanlısı kanal ve gazetelerde ''terörü önlemek için gereken her şeyi yapmaya hazırız'' şeklinde anlamlandırılarak taktir ediliyor. Gerekçe olarak ise 2000 öncesinde de benzer ifadelerin kullanıldığı, daha da önemlisi AK Parti'nin silahları bıraktırmak için başlattığı ''Çözüm Süreci''nin de aynı motivasyonun eseri olduğu söyleniyor. Sonra da Akşener'i eleştirenler iki yüzlülükle itham edilip topa tutuluyor.

Gerçekten doğru... O günlerde bizler de ''Yeter artık, oturup konuşun'' diyorduk. Bu yüzden Çözüm Sürecini de şahsen sonuna kadar desteklemiştim.

Ancak şimdi aynı ifadeyi doğru bulmuyorum. Elbette Akşener söylediği iç

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener, o sözlerle kime destek verdi? 26 Ocak 2023 | 700 Okunma İktidardaki parti “Yeter… Söz Milletin” diyebilir mi? 21 Ocak 2023 | 639 Okunma Analiz… CHP, Kürtlerle helalleşir mi? 10 Ocak 2023 | 254 Okunma Nereden çıktı bu karar? 15 Aralık 2022 | 404 Okunma 61 yıl geciken “Devrim”in hesabını kim verecek? 30 Ekim 2022 | 549 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar