AK Parti dahil hiçbir yerde FETÖ’cü bırakmayın ama mazlum ahı da almayın...

O gece yaşananları ben, “Düşman askerlerinin Anadolu’yu işgal teşebbüsleri dışında benzerine rastlamadığımız bir alçaklık” diye ifade etmiştim ama dün Cuma hutbesinde imam efendinin...

O gece yaşananları ben, “Düşman askerlerinin Anadolu’yu işgal teşebbüsleri dışında benzerine rastlamadığımız bir alçaklık” diye ifade etmiştim ama dün Cuma hutbesinde imam efendinin, “Hazret-i Adem’den bu yana böyle bir alçaklık görülmedi. Firavun ve Nemrut bile ‘Ya Rabbi, biz inanmıyorduk, inananlara eziyet ettik, cezamıza razıyız. Ama nolur bizi, inanıyoruz deyip de inananlara bizden beter zulüm yapan bu FETÖ’cülerle aynı yere koymayın. Çünkü onlardan biz bile korktuk’ diyecekler” şeklindeki izahı sanki daha isabetliydi.

***

Mademki sıra dışı bir belaya duçar olduk, hesaplaşma biçimi de olağanüstü olmalı.

Onun için bu kalkışma çok geniş bir çerçevede ele alınmalı, her şey ve herkes sorgulanmalıdır.

O gece ile ilgili olarak şimdi bize anlatılanların da dizinin daha sonraki bölümlerine ait senaryolar olmadığını nereden bileceğiz?

O bakımdan, Genelkurmay ve MİT yönetimi ile Emniyet’in derinlikleri mutlaka sorgulanmalıdır.

Bu teşebbüsü TSK’daki FSK’lılar yapmadı; onlara yaptırıldı.

Bu kullanışlı lejyonerler sadece koçbaşıydı.

Yoksa o kafalar TRT’yi işgal edip bildiri okutmaktan ötesini düşünemezdi.

Peygamber ocağını bile terörist yuvasına dönüştüren bu yapının kökleri iş dünyasına, üniversitelere, medyaya, bütün kamu kurumlarına, belediyelere, bürokrasiye hatta AK Parti’ye kadar uzanmaktadır.

Bu sorgulamanın istisnası olmamalıdır.

Çünkü bu yapı kumpasla, istismarla, tehditle devlet ve özel sektörün en stratejik noktalarında yapılanmıştır.

Bunların kumpas için kullanamayacakları hiçbir değer yoktur. Buradaki paralel yargıda alt edemediklerini (sanki haşa mahkeme-i kübra hakimini de FETÖ’nün HSYK’sı atamış gibi) öbür dünya ile tehdit etmişlerdir.

Bugün artık kimin ne dediğinin hiçbir önemi yok.

FETÖ’cüler bile darbeye lanet okuyor.

O halde bugün darbe karşıtlığı tek başına yeterli bir kriter değildir.

Bir kişi veya kurum hakkında bir yargıya varmadan önce onun 15 Temmuz ve hatta 17 Aralık darbelerinden önce nerede durduğuna bakmak gerekir.

Şimdi demokrasi için(!) kanal kanal dolaşanlara çok dikkat etmelidir.

Evet, bu öyle bir bela ki, bertaraf etmek için herkes sorgulanmalı, kimse istisna tutulmamalıdır.

Amaaa...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mehmetçik Suriye’de çarşafı kaldırınca ortaya neler çıktı neler… 18 Ekim 2019 | 4.159 Okunma Harekât, ABD derin devleti ile paralel yapılar arasındaki gizli savaşı alevlendirdi... 15 Ekim 2019 | 3.103 Okunma Mehmetçik YPG’yi vuruyor, neden CHP’nin içi yanıyor? 10 Ekim 2019 | 2.838 Okunma Anaların ahı; asıl HDP’leşen CHP’yi derinden sarsacak 13 Eylül 2019 | 2.546 Okunma AK Parti’nin görevinin henüz bitmediğini, bütün teşkilat biliyor mu acaba? 27 Ağustos 2019 | 2.734 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar