Nefretle körleşmek

“Maalesef Finlandiya’da yaşamıyoruz. Orada yaşasak şeytanın ta kendisi bile olsa adil yargılanacağı bir mahkemede cezasını çeksin, adalet hepimiz için önemli derdim” diyor sosyal medyada bir yorumcu ve ekliyor: ...

“Maalesef Finlandiya’da yaşamıyoruz. Orada yaşasak şeytanın ta kendisi bile olsa adil yargılanacağı bir mahkemede cezasını çeksin, adalet hepimiz için önemli derdim” diyor sosyal medyada bir yorumcu ve ekliyor:
“Ama burası Türkiye, hem de en yenisinden! Ve ben objektif düşünemiyorum. Bu sebeple yıllarca yazarlık, gazetecilik değil tetikçilik yapmış, gazetesinde ‘Fatih Cami bombalanacaktı’, ‘Teşekkürler Zekeriya Öz’ vb. gibi manşetler atan, masum askerlerin, akademisyenlerin tutukluluğuna alkış tutan bu Altan’lardan kurtulmak iyidir!
Sizi anlıyorum, ideal bir ülkede olması gerekenlerden bahsediyor, karşımızda hazzetmediğimiz bir yazar da olsa adil yargılanma olmalı, adalet ve şeffaflık esas olmalı diyorsunuz, eyvallah doğrusunuz!
Ama.... biz o ideal coğrafyada yaşamıyoruz, burası Ortadoğu. Hem de artık, eskisinden fazla Ortadoğu! Bu tetikçi Altan kardeşlere, Türkan Saylan’a yaptıkları ve hedef gösterdikleri onlarca masum insan için üzülemiyorum!
Siz ne kadar haklı da olsanız, adaletin önemini kabul etsem de yıllardır o kadar dolmuşuz ki, bilerek ve isteyerek bu adamlara ‘beter olun’ diyorum!” (Ekşi Sözlük)
Altan’lar ve Nazlı Ilıcak’ın “ağırlaştırılmış müebbet cezasına” muhalifler arasında “bilerek ve isteyerek” böyle alkış tutanlar, “kin-öfke”de yandaşları solluyor.
Alıntıya, Ilıcak ve Altan’larla yürek soğutan muhaliflere çevremde de sık rastladığım bir örnek olduğu için yer verdim.
 
Adalet yerine intikam
Yukardaki satırların yazarı “adale...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyanın en tehlikeli adamı 25 Haziran 2020 | 312 Okunma Karantinadan çıkamadım... 21 Haziran 2020 | 59 Okunma Koronayla dans 18 Haziran 2020 | 131 Okunma Hortlayan sömürgecilik tarihinin hayaleti 14 Haziran 2020 | 52 Okunma Floyd beyaz atlarıyla gitti 11 Haziran 2020 | 80 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar