Tatilde yapılacak 12 öneri

Bol yağışlı bir dönemden sonra sıcak günlere ulaştık. Dilerim bu yıl çiftçilerimiz bol bol ürün alır. Bereket iner. Başaklar bire on, bire bin verir. Bu sıcak günlerde köyüne giden...

Bol yağışlı bir dönemden sonra sıcak günlere ulaştık. Dilerim bu yıl çiftçilerimiz bol bol ürün alır. Bereket iner. Başaklar bire on, bire bin verir.
Bu sıcak günlerde köyüne giden, şehirde kalan, dinlenmeye çekilen var. Herkes kendine göre bir plan yapıyor. İnşallah Rabbimiz herkese gönlüne göre muamele buyurur. Ben size tatilinizde bazı önerilerde bulunmak isterim. Bir köşede şöyle dursun:
1- Kur'an meali okuyalım:Tatilinizde her güne birkaç sahife Kur'an meali okuyun.
2- Mealin yanında tefsire de önem verelim: Kur'an'ı daha doğru ve iniş hedefine uygun anlamak için mutlaka tefsir okuyalım. Elmalılı Tefsiri, Sabuni Tefsiri ve diğer klasik tefsirler takip edilmeli.
Sadece mealle yetinilmemeli. İnen ayetlerin hangi hadise üzerine indiği, hangi ayetin daha önce geldiği gibi önemli...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dua Yaradan’la sohbettir 12 Ağustos 2022 | 75 Okunma Tatilde yapılacak 12 öneri 05 Ağustos 2022 | 97 Okunma Gençlerimize güzel sözlerle yaklaşalım 29 Temmuz 2022 | 52 Okunma Habeş sarayında bir davetçi 22 Temmuz 2022 | 56 Okunma Namaz, Kalbin Ve Ruhun Gıdasıdır 21 Temmuz 2022 | 12 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar