Çocukları Allah’la korkutmayın

Çocuk bu, soracak elbette Allah nerde? Bazen ona cevap yetiştirme talaşına gireriz. Gökte, cennette deriz. Aslında bu sorunun cevabının herkesin yüreğinde, vicdanında, daraldığı yerde, en güzel yerde, kalkacağı...

Çocuk bu, soracak elbette Allah nerde? Bazen ona cevap yetiştirme talaşına gireriz. Gökte, cennette deriz. Aslında bu sorunun cevabının herkesin yüreğinde, vicdanında, daraldığı yerde, en güzel yerde, kalkacağı yerde, gözünün yaşardığı, yüzünün güldüğü kısacası hayata dair her yerde olduğunu, Mekân ve zamanla kayıtlı olmadan her yerde var olduğunu.
Anne; bak evladım şu güzel çiçeği o yarattı, şu bembeyaz yağan karı damımıza o kondurdu, bizi yarattı, her şeyi o yarattı, şimdi güzel şeyler yapıyor. Her güzellikte o var. Belki bu cevaplar çocuğun dünyasını daha iyi süsler.
Çocuk soruyor, Allah bize benzer mi? Bizi yarattığına göre bize benziyor değil mi? Baba bir an duraksıyor. Ne diyecek? Evet diyemez. Çünkü Yüce Allah 'muhalefetün lil havadis – oluşmuş olan, yaratılmış hiçbir şeye ve kimseye benzemez' sıfatı önünde duruyor. Hayır dese cevap yetecek mi?
Çözüm yolunu buluyor. Bu ayakkabıyı kim...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İdeal Müslüman nasıl olmalı? 09 Nisan 2024 | 71 Okunma Mazlumun sahibi Allah’tır 08 Nisan 2024 | 38 Okunma Allah’ın örttüğünü siz de örtün 07 Nisan 2024 | 93 Okunma Kim olursa olsun zulmetmeyin 06 Nisan 2024 | 103 Okunma Af dileyen yok mu? 05 Nisan 2024 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar