Savunma hak arama özgürlüğünün aracıdır ve herkesi ilgilendirir!

Avukat zaten suçluya ya da suçlu olduğu iddia edilen kişiye lazım. Yeter ki avukatın suç ile bağlantısı olmasın!

Önce Ankara Barosu'nun Diyanet İşleri Başkanlığını hedef alan çirkin demeci mazeret edilerek çoklu baro uygulamasına geçildi. İlgili karar "Ayasofya cami oluyor yupiiee" atmosferinde duygular şelale olur akarken meclis toplanarak gece yarısı oturumunda alındı. Ancak istenen olmadı.

Çoklu baro düzenlemesine göre en az 5 bin avukatın kayıtlı olduğu illerde 2 bin avukatın imzasıyla yeni barolar kurulabilecekti. Fakat 50 bin avukatın olduğu İstanbul'da ikinci baro kurmak için bin 280, 20 bin avukatın olduğu Ankara'da ise sadece 250 avukat ikinci baro için imza verdi. Bu durum İstanbul ve Ankara'da yeterli imzaya ulaşamayan avukatların kuracakları barolar için ekim ayında seçim yapamamaları ve dolayısıyla TBB’de de temsil edilememeleri sonucunu doğuruyor. Durum çoklu baro fikrini ortaya atanların hoşuna gidecek türden değildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meslek örgütlenmelerini tehdit olarak görmek milli spor mu oldu? 25 Eylül 2020 | 27 Okunma Faili bulamadık mağduru gözaltına alalım 19 Eylül 2020 | 753 Okunma Savunma hak arama özgürlüğünün aracıdır ve herkesi ilgilendirir! 16 Eylül 2020 | 359 Okunma Erol Mütercimler neden 'İmam Hatip'lilere hakaret etti? 13 Eylül 2020 | 1.609 Okunma Şeytanın Uşşakisi 07 Eylül 2020 | 4.532 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar