Reklam güzel, ürün vasat

CoronaVac aşısının şüyuu vukuundan daha geniş alan kaplıyor. AB ülkeleri aşılama işleminde epey mesafe kaydetti, aşı olmayanlara vize verilip verilmemesini tartışıyor.

CoronaVac aşısının şüyuu vukuundan daha geniş alan kaplıyor. AB ülkeleri aşılama işleminde epey mesafe kaydetti, aşı olmayanlara vize verilip verilmemesini tartışıyor. Biz biraz geride kaldık, nihayet başlıyoruz. Aklıma takılan bir noktayı da paylaşayım. Biliyorsunuz epey bir süre ünlüler, şarkıcılar, siyasetçiler birbiri ardına "Ben aşı oluyorum yuppiiee" görüntüleri paylaştı. Amaç söylenene göre 'insanları aşı olmaya teşvik etmek' ve bunun için toplum nezdinde tanınan insanları fotoğraf kameraları önünde ‘gönüllü’ yaparak aşının güvenilirliğine dair olumlu bir algı yaratmaktı. Oysa ülkemizde ciddi düzeyde bir aşı karşıtlığı yok. Hepimiz nesiller boyu ilkokulda kolunu sıyırıp aşı günü kuyruğuna girdik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Reklam güzel, ürün vasat 14 Ocak 2021 | 801 Okunma Demokrasi kendisini korumak için ne kadar ileri gidebilir? 10 Ocak 2021 | 30 Okunma Trumpizm Trump'tan daha uzun yaşayabilir 09 Ocak 2021 | 348 Okunma Deva Partisi'nin radikal sekülerizm ile imtihanı 31 Aralık 2020 | 35 Okunma AİHM'in kararı 28 Aralık 2020 | 1.258 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar