O töreyi alın ve güney kutbuna doğru yürümeye başlayın

Dün bir giriş yapmıştım, bugün moda tabirle 'yargı dağıtmaya' devam edeceğim. Biraz da çalakalem. Tıpkı onlar gibi.

Onlar nasıl kadınlar lehine olan düzenlemelerin iptalini isterken orada olduğumuzu görmezden geliyorlarsa öyle. Onlar nasıl kadınları devlete şikayet ederken fütursuz davranmakta beis görmüyorsa öyle. Seviyeyi onlar kadar düşürebilir miyim bilmiyorum, en azından deneyeceğim. Gayret bizden tevfik Allah'tan. 

Evet ‘onlar’.

Onlar ki, İstanbul Sözleşmesi’nden duydukları rahatsızlık kalemleri arasında
çocuk yaşta evlilikleri yasaklayan düzenleme de var.

Efendim neymiş, erken evlilikler yasaklamak Ak Parti’ye tepki duyulmasına neden oluyormuş. KADEM’in çocuk gelinler ve erken yaşta evliliklere karşı mücadeleyi desteklemesi insanların zoruna gidyormuş. Recep Tayyip Erdoğan’ın hatırına, KADEM’in bu ‘töre bilmez, örf tanımaz’ tutumuna susuluyormuş ama insanlar içten içe yumruklarını sıkıyormuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
THK uçakları: Mükemmel mi, bozuk mu, pahalı mı? 23 Ağustos 2019 | 5.008 Okunma Harekat planı rafa kalktığı için mi? 20 Ağustos 2019 | 6.706 Okunma Bu kez yakışmadı 18 Ağustos 2019 | 6.328 Okunma Muhafazakarlığı korumanın kısa hikayesi: Bazen 'aile' bazen 'sermaye' 12 Ağustos 2019 | 4.351 Okunma Muhacirden eşkıyaya: Suriyeli algısı nasıl şeytanlaştırıldı? 29 Temmuz 2019 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar