Heyecansızlık ve ilgisizlik oy davranışına dönüşecek mi?

Herkes yazıyor, söylüyor. AK Parti'nin kampanyasında mitinglerinden seçim afişlerine, seçim için giydirilip süslenen araçlara vatandaşın ilgisinden görüşü sorulan kişilerin cevap verme şekillerine...

Herkes yazıyor, söylüyor. AK Parti'nin kampanyasında mitinglerinden seçim afişlerine, seçim için giydirilip süslenen araçlara vatandaşın ilgisinden görüşü sorulan kişilerin cevap verme şekillerine varana dek gözlemlenen bir heyecansızlık var. Muhtemel sebepler şunlar:

- İnsanların seçim yorgunu olması, son yıllarda her biri "Türkiye'nin beka meselesi" olarak lanse edilmiş pek çok seçimin yapılması.

- Mitinglerin çoğunun ramazan ayına denk gelmesi.

- İnce, Akşener ve Karamollaoğlu gibi nispeten yeni aktörlerin performanslarının doğal olarak daha fazla merak edilmesi.

- Seçimlerin öne alınma nedeni olarak “ekonomi” başlığının öne çıkması.

- Uzun süredir iktidarda olan AK Parti’nin vaatlerinin kaçınılmaz olarak “16 yıldır niye yapmadın?”sorusuna maruz kalması.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Söz konusu gıda ise görüntü teferruattır 15 Şubat 2019 | 5.791 Okunma Binali Yıldırım'dan 'pozitif kampanya' mesajı: "Sadece İstanbul konuşacağım" 12 Şubat 2019 | 4.662 Okunma Zeybekci: 31 Mart gecesi en çok konuşulan kent İzmir olacak 09 Şubat 2019 | 6.376 Okunma Bu feryad bülbül sesi mi? 04 Şubat 2019 | 7.720 Okunma Yeni milli meselemiz "Maduro" 01 Şubat 2019 | 5.282 Okunma
TÜM YAZILARI