Harekat planı rafa kalktığı için mi?

İçişleri Bakanlığının yaptığı üç büyükşehir belediye başkanını görevden alma tasarrufunu içeren idari işleme hangi olayların neden olduğunu derleyen Anadolu Ajansı şöyle bir tablo ortaya koymuş:

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk: Hakkında 6 terör suçu soruşturması bulunuyor. Aleyhindeki ithamlar: Aday toplantısında terör örgütünün marşı okunurken herkesle beraber saygı duruşunda ayakta dinlemiş. Belediyenin resmi sitesindeki Türk bayrağını kaldırmış. Hakkında soruşturma yürütülen Cabbar Leygara'yı Mardin Kent AŞ'ye Genel Müdür olarak atamış. Terör suçu nedeniyle kamu görevinden ihraç edilen Enver Ete'yi danışmanlık görevine getirmiş. Açlık grevi yapan mahkumlara destek için düzenlenen ve "Faşizmi yıkalım, Kürdistan'ı özgürleştirelim" gibi sloganlar atılan basın açıklamasında en önlerde yer almış.

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan: Hakkında 7 ayrı terör suçu soruşturması var. Aleyhindeki ithamlar: 4 Ağustos 2016'da Cizre'de ölü olarak ele geçirilen Mevlüde Bozkurt'un defin işlemine katılmak, (Dikkat buyurunuz 2016, görev sırasında yapılmış bir katılım değil) 9 Ekim 2015'te terör örgütü PKK/KCK'nın elebaşı Öcalan'ın resminin bulunduğu ve terör örgütünün övüldüğü bir basın açıklamasında ön safta yer almak, (Dikkat buyurunuz 2015, görevi devraldığı tarihten 4 yıl önce), eylem hazırlığındaki 3 teröristi belediyeye ait araçla taşımak (açık ve net en hafifinden görevi kötüye kullanma suçu teşkil eder) ve etkisiz hale getirilen teröristin defin işleminde yer almak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Partililer İnce güzellemesine erken başladı 05 Ağustos 2020 | 734 Okunma İstanbul Sözleşmesi kritik virajda 31 Temmuz 2020 | 779 Okunma Hi̇lafet talebi̇: Üzücü ama şaşırtıcı deği̇l 29 Temmuz 2020 | 1.738 Okunma Hayvana tecavüz nasıl olur da sicile işlenmez? 28 Temmuz 2020 | 446 Okunma Tari̇h, feti̇h, hesaplaşma üçgeni̇nde Ayasofya 27 Temmuz 2020 | 282 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar