Habertürk'e "Suyumu bulandırıyorsun" cezası

Hepimiz biliyoruz aslında: Mevcut baskılar, demokrasinin kalitesizliği, yaşanan insan hakları ihlallerinin boyutlarına dair konuşmanın tabu haline getirilişi vs düşünüldüğünde ülke, kendisine rağmen kendisi lehine üretilmiş bu algıyı hak etmiyor. Net.

RTÜK CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın 28 Kasım 2020 tarihindeki "Gerçek Fikri Ne?” Programında “Türk ordusu satılmış” şeklinde bir cümle kullanmasından dolayıHabertürk Televizyonuna ceza yağdırdı. Beş kez program durdurma ve en üst sınırdan idari para cezası.

Akıl alır gibi değil.

Neden mi?

Sözleri sarfeden moderatör değil. Bu sözleri sarf eden Habertürk Grubunda çalışan ve ifadeleri Habertürk’ü bağlayabilecek durumda olan biri de değil. Bu cümleleri söyleyen misafir konuk. CHP Mersin Milletvekili.

Katar Devlet fonunun, tank palet fabrikasının işletim hakkını hem de uzun bir dönem için elinde bulundurmaya sözleşme ile hak sahibi olmuş BMC’nin hisselerinin %49’una sahip olması eleştirilemez mi? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İleri demokrasi olacaktık Suburra dizisi olduk 16 Ocak 2021 | 567 Okunma Reklam güzel, ürün vasat 14 Ocak 2021 | 805 Okunma Demokrasi kendisini korumak için ne kadar ileri gidebilir? 10 Ocak 2021 | 32 Okunma Trumpizm Trump'tan daha uzun yaşayabilir 09 Ocak 2021 | 352 Okunma Deva Partisi'nin radikal sekülerizm ile imtihanı 31 Aralık 2020 | 39 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar