Faili bulamadık mağduru gözaltına alalım

Ya vatandaşın soruşturmanın faili değil mağduru olduğunu ayırt edemeyen bir kovuşturma- soruşturma sefaleti var. Dosyaya bakmadan karar veren savcılar, dosyaya bakmadan yakalama kararı çıkaran hakimler var.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2 Eylül tarihinde yaptığı açıklamada, "İdam cezasının hukuk mevzuatımıza tekrar alınması, iğrenç ve ilkel suçların işlenmesini caydırabilecektir. MHP idam cezası meraklısı değildir ancak korku sınırını geçen suç ve suçlularla mücadelenin başarısı için başkaca bir seçenek olmadığı nettir" ifadelerini kullanmıştı.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan da bu fikirlere katıldığını beyan ederek şu ifadeleri kullandı: "Eğer vatandaşlarımız ülke barışını tehdit eden, huzurunu tehdit eden suçlarla ilgili idam cezası istiyorsa biz de parlamentoda bunun gereğini yapmak zorundayız. Uluslararası hukuk da buna saygı duymak zorunda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
KKTC'ye yavru vatan diye diye... 14 Ekim 2020 | 1.430 Okunma Fücurun çocukları 13 Ekim 2020 | 724 Okunma Karakolda biten hadis tartışması 09 Ekim 2020 | 1.047 Okunma "HDP'yi marjinalize edelim" derken ipin ucu kaçarsa... 06 Ekim 2020 | 59 Okunma Meslek örgütlenmelerini tehdit olarak görmek milli spor mu oldu? 25 Eylül 2020 | 35 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar