Davutoğlu neden 'tehdit' olarak görülüyor?

Sonunda olan oldu. AK Parti hükümetinde Dışişleri Bakanlığı, milletvekilliği, Başbakanlık yapmış olan Ahmet Davutoğlu, partisi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi ve savunması istendi....

Davutoğlu da, bu hareketin dününü, dünden önceki gününü, bugünün anlı şanlı siyasetçilerinin kurgusal olmayan hakiki yer sofralarındaki rahle başındaki hallerini, inandıkları ve 'dava' dedikleri şeyi hatırlayan makul vicdan sahibi herkesin içini burkan bir konuşma yaparak istifa etti.

İşin ilginci, analizlere bakıyorum: Hem "Parti kurarsa %1 anca" alır diyor hem yerden yere vurmaya devam ediyorlar. %1 bile alamayacağı düşünülen bir profil için bu kadar zahmete girilip 'nobran' görüntüsü vermeyi göze almak akıl tutulmasıdır.

Söz konusu ihraç kararını makulleştirmeye çalışanlar arasında öylesine derin şekillerde saçmalayanlar oldu ki, insan aktarmaya utanıyor. İsmini verirsem kendisi adına hicap duyacağım bir avukat bir yayında şunları dedi mesela: "Hiç CHP'li biri çıkıp böyle açık açık partisini ya da liderini eleştiriyor mu?" Sonra şunu da dedi: "Ali Babacan'a bakın, o da istifa etti ama Davutoğlu gibi şeyler yapmadı".

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Faili bulamadık mağduru gözaltına alalım 19 Eylül 2020 | 752 Okunma Savunma hak arama özgürlüğünün aracıdır ve herkesi ilgilendirir! 16 Eylül 2020 | 359 Okunma Erol Mütercimler neden 'İmam Hatip'lilere hakaret etti? 13 Eylül 2020 | 1.580 Okunma Şeytanın Uşşakisi 07 Eylül 2020 | 4.532 Okunma Cennetteki hayvanlar 06 Eylül 2020 | 721 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar