Davutoğlu neden 'tehdit' olarak görülüyor?

Sonunda olan oldu. AK Parti hükümetinde Dışişleri Bakanlığı, milletvekilliği, Başbakanlık yapmış olan Ahmet Davutoğlu, partisi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi ve savunması istendi....

Davutoğlu da, bu hareketin dününü, dünden önceki gününü, bugünün anlı şanlı siyasetçilerinin kurgusal olmayan hakiki yer sofralarındaki rahle başındaki hallerini, inandıkları ve 'dava' dedikleri şeyi hatırlayan makul vicdan sahibi herkesin içini burkan bir konuşma yaparak istifa etti.

İşin ilginci, analizlere bakıyorum: Hem "Parti kurarsa %1 anca" alır diyor hem yerden yere vurmaya devam ediyorlar. %1 bile alamayacağı düşünülen bir profil için bu kadar zahmete girilip 'nobran' görüntüsü vermeyi göze almak akıl tutulmasıdır.

Söz konusu ihraç kararını makulleştirmeye çalışanlar arasında öylesine derin şekillerde saçmalayanlar oldu ki, insan aktarmaya utanıyor. İsmini verirsem kendisi adına hicap duyacağım bir avukat bir yayında şunları dedi mesela: "Hiç CHP'li biri çıkıp böyle açık açık partisini ya da liderini eleştiriyor mu?" Sonra şunu da dedi: "Ali Babacan'a bakın, o da istifa etti ama Davutoğlu gibi şeyler yapmadı".

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Harekattan sonra: Değişen dengeler, potansiyel riskler 19 Ekim 2019 | 4.215 Okunma Türkiye'nin NATO üyeliği ile ilgili tartışmalar sona erdi 18 Ekim 2019 | 3.466 Okunma Barış Pınarı'ndan barış akacak mı? 11 Ekim 2019 | 4.352 Okunma Vail'i ölüme sürükleyen şartlar hem teşhis hem teşhir edilmeli 07 Ekim 2019 | 235 Okunma Demokrasinin imkanları faşizm taraftarlarının aparatı mı oldu? 30 Eylül 2019 | 256 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar