Büyükşehir belediye başkanları toplantısı: Yeni oluşumlara karşı yeni bir hamle mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 büyükşehir belediye başkanını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti, biri hariç 29 BBB toplantıya katıldı, biri yurtdışında olduğu mazeretiyle katılamadı.

Toplantı her nasılsa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'na denk gelen kırık sandalye ve şahsına gösterilen sitem dışında sorunsuz, verimli ve sonuç almaya yönelik bir toplantı olarak sürdü. En azından Erdoğan'ın basına yansıyan konuşmasının son derece yapıcı ve 'davetkâr' mesajlar içerdiğine kuşku yoktu. Nitekim toplantıdan çıkan CHP'li büyükşehir belediye başkanlarının (BBB) olumlu görüşleri, memnun halleri de bunu doğruluyordu.

Nasıl olmasınlar? Türkiye yerel seçimi geride bıraktı ama aslında asla geride bırakamadı. Öyle bir yerel seçimdi ki, biriken sorunların, eleştirilerin, hoşnutsuzlukların önündeki tıkacı gevşetti, "Bu gidiş iyi değil" sesleri yerel seçime kadar en fazla ben ve benim gibi AK Parti'nin macerasına uzunca bir süre tanıklık etmiş yer yer desteklemiş yazarların dar alanlarında yer alabiliyordu. Ama özellikle İstanbul seçimlerinin tekrarlanması kararından sonra AK Parti semalarında 'içerden' yapılan eleştiriler yankılanır oldu. Siyasetçiler konuşmaya başladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Göbeklitepe: Kültür diplomasisinin İsviçre çakısı 29 Kasım 2019 | 3.449 Okunma Şehir'e içerden bakmak 26 Kasım 2019 | 3.345 Okunma Kılıçdaroğlu karşıtı CHP'lilerin Külliye'ye sinyal yapma operasyonu 23 Kasım 2019 | 4.362 Okunma Medeniyet tasavvurumuz kalmamış, muhafazakar Disneyland versek olur mu? 21 Kasım 2019 | 2.658 Okunma İklim değişik Akdeniz olur, gülümse 14 Kasım 2019 | 191 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar