Bulursak olacağız, bulamazsak şükredeceğiz

Covid-19 vaka sayılarına her gün yenisi eklenirken Türkiye aşı virajında. Bir kere, aşı ücretsiz olacak. Bu harika bir şey.

Covid-19 vaka sayılarına her gün yenisi eklenirken Türkiye aşı virajında. Bir kere, aşı ücretsiz olacak. Bu harika bir şey.

Ancak tahmin edilenden fazla kişi, halk arasında Çin aşısı olarak telaffuz edilen Sinovac’ın aşısına karşı şüphe duyuyor. Aşı karşıtlığı diye ifade edilse de, yok efendim insanımız aşının içine çip yerleştirileceğinden şüpheleniyor yollu cümlelerle karikatürize edilse de, aslında şüphe aşılanmaya karşı değil. “Halkımız aşı karşıtı” ifadesini o kadar çok duyuyorum ki neredeyse aşı karşıtlığı söylentilerinin aşı karşıtlığı oluşsun diye pompalandığını düşüneceğim.

Genel güvensizlik aşı karşıtlığı değildir.

Güvensizlik var, çünkü hiçbir dönemde hiçbir aşı bu kadar çabuk bulunmadı, hiçbir dönemde hiçbir aşı bu kadar politize olmadı, siyaseti diplomasisi filan yapılmadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu 3 Aralık'ta Kılıçdaroğlu ile ne konuşacak? 30 Kasım 2022 | 71 Okunma Şimdi masanın sağlam olduğunu gösterme zamanı 29 Kasım 2022 | 84 Okunma Esad ile görüşmek sadece kadın öldüren İran rejimine yarar, sakın yapmayın!  25 Kasım 2022 | 159 Okunma Değerli yalnızlıktan kof kalabalığa: Tutarsızlığın ihtişamı 22 Kasım 2022 | 247 Okunma Altılı masanın dikkat çekmeden iktidara gelme planı 18 Kasım 2022 | 82 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar