Bu kez yakışmadı

17 Ağustos itibariyle İstanbul'a düşen yağmurun bir felaket halini alması dünün en çok konuşulan konusuydu. Unkapanı alt geçidinde bir insan öldü.

Anlaşılan o ki, yüksek yağışı zaten Fatih aldı. Fatih'te metrekareye düşen miktarı 114 kg olarak ilan edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Marmara, İç Anadolu ve Batı Karadeniz ile ilgili şiddetli yağış uyarısı yapmıştı ama İstanbul'a, 21.yy'da sel nedeniyle can kaybı yaşanmasına sebep olabilecek bir uyarı gerekirdi, olmadı. AKOM'dan gelen anlamlı bir uyarı da yoktu. İBB başkanlığı kutlama yapmak için mesaj gönderdiği numaralara uyarı, tedbir tavsiye mesajı yollasın isterdik. Heyhat, bırakın bunları, başkanın kendisi İstanbul'da değildi. İstanbul'u kazandığı günden bu yana sadece 55 gün geçmiş iken, ikinci tatiline çıkmıştı. İlk tatil tamam. İki kere seçime giren, oy sahiplerinin hakkını müdafaa için görülmemiş bir çaba sarf eden ve nihayet bileğinin hakkıyla mazbatasını ikinci kez teslim alıp koltuğuna oturan adamın kısa bir "oh" deme, rahatlama hakkı vardır.

Ancak ikinci tatil? Hem de "kaybedilecek bir saniyemiz bile yok arkadaşlar" cümlesini bu kadar sık kurarken?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Partililer İnce güzellemesine erken başladı 05 Ağustos 2020 | 733 Okunma İstanbul Sözleşmesi kritik virajda 31 Temmuz 2020 | 778 Okunma Hi̇lafet talebi̇: Üzücü ama şaşırtıcı deği̇l 29 Temmuz 2020 | 1.737 Okunma Hayvana tecavüz nasıl olur da sicile işlenmez? 28 Temmuz 2020 | 446 Okunma Tari̇h, feti̇h, hesaplaşma üçgeni̇nde Ayasofya 27 Temmuz 2020 | 280 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar