Bu kez yakışmadı

17 Ağustos itibariyle İstanbul'a düşen yağmurun bir felaket halini alması dünün en çok konuşulan konusuydu. Unkapanı alt geçidinde bir insan öldü.

Anlaşılan o ki, yüksek yağışı zaten Fatih aldı. Fatih'te metrekareye düşen miktarı 114 kg olarak ilan edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Marmara, İç Anadolu ve Batı Karadeniz ile ilgili şiddetli yağış uyarısı yapmıştı ama İstanbul'a, 21.yy'da sel nedeniyle can kaybı yaşanmasına sebep olabilecek bir uyarı gerekirdi, olmadı. AKOM'dan gelen anlamlı bir uyarı da yoktu. İBB başkanlığı kutlama yapmak için mesaj gönderdiği numaralara uyarı, tedbir tavsiye mesajı yollasın isterdik. Heyhat, bırakın bunları, başkanın kendisi İstanbul'da değildi. İstanbul'u kazandığı günden bu yana sadece 55 gün geçmiş iken, ikinci tatiline çıkmıştı. İlk tatil tamam. İki kere seçime giren, oy sahiplerinin hakkını müdafaa için görülmemiş bir çaba sarf eden ve nihayet bileğinin hakkıyla mazbatasını ikinci kez teslim alıp koltuğuna oturan adamın kısa bir "oh" deme, rahatlama hakkı vardır.

Ancak ikinci tatil? Hem de "kaybedilecek bir saniyemiz bile yok arkadaşlar" cümlesini bu kadar sık kurarken?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Game of 'drones' 19 Eylül 2019 | 3.659 Okunma Davutoğlu neden 'tehdit' olarak görülüyor? 16 Eylül 2019 | 6.533 Okunma Büyükşehir belediye başkanları toplantısı: Yeni oluşumlara karşı yeni bir hamle mi? 12 Eylül 2019 | 4.501 Okunma "Analar ağlamasın" bir bütündür, bölünemez 08 Eylül 2019 | 4.273 Okunma Oysa Peygamberi 'çevreci' olan tek ümmetiz 26 Ağustos 2019 | 4.875 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar