BİSAV'a kayyum kararı ve "Ama bakın yasa var" açıklamasının tuhaflığı

Bu da oldu, Şehir Üniversitesi'nden sonra Bilim Sanat Vakfı'na da (BİSAV) kayyum atandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne göre bu işlem vakfın varlıklarını 'koruma' işlemi ve işlem yasalara uygun. Neyi kimden hangi amaçla korudukları meçhul olduğu için doğal olarak muhafazakar camia isyanda.

Nitekim eski AK Parti milletvekili Hüseyin Kocabıyık'tan eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e varana kadar 'camia' daha önceki hadiselerde göstermediği kadar net bir tepki verdi. Bu yelpazenin ilginç yanı bugüne kadar hiçbir politik tartışmanın içinde yer almamış kişilerin de refleks göstermesiydi. Çok sayıda tweet "Bu hesabı bilenler fark etmiştir, bugüne kadar hiç siyasi paylaşım yapmadım, politik tartışmalara taraf olmadım ama BİSAV'a yapılan..." diye başlıyor, bu mealde sesler yükseliyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yaptığı şey 'suç' olmadığı için yapmadığı şeyden yargılanıyor 18 Şubat 2020 | 1.199 Okunma Ne ayak olduğu belli olmayan tartışma 15 Şubat 2020 | 277 Okunma Siz şimdi askerimizi öldürenlerden özür dilememizi de istersiniz 11 Şubat 2020 | 3.276 Okunma Rusya sempatizanlığınızın bir sınırı var mı? 06 Şubat 2020 | 72 Okunma Hesap verebilir olmak katılımcı demokrasinin mihenk taşıdır 04 Şubat 2020 | 2.480 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar