AK Parti'den 'AKP'ye, siyasi müsilajın kısa hikayesi

Burun sürtmek, satın almak ya da tasfiye etmek iktidarın insan kaynakları yönetiminin başat unsurları haline geldi böylece.

Deva Partisi kurucularından Mehmet Emin Ekmen geçenlerde katıldığı bir yayında “Erdoğan’ın yola çıktığı 84 kurucu arkadaşının 76’sı, 22. dönemdeki 53 milletvekilinin 50’si bugün AK Parti, Külliye sisteminde yok. Bütün arkadaşlarını teker teker, özenle tasfiye etti" dedi.

Önemli bir rakam bu.

AK Parti’nin artık AK Parti olmadığının sayılarla kanıtı adeta.

Bu cümle bana geçmişte AK Parti’nin ‘muhazakar demokrat’ dönemini ve kurucularının dindar kimliği nedeniyle ‘sistem’ tarafından olağan üstü bir dirence maruz kaldığı dönemleri hatırlattı.

O günlerde AK Parti’ye ‘AKP’ diyen herkesi düzeltirdik. O zamanlarda da şimdi İyi Parti’ye İP demekten haz alan, bir partiye kendi adıyla değil daha küçültücü bir kısaltmayla hitap etmenin marifet olduğunu zanneden tuhaf kimseler vardı.

‘AK Parti’ kısaltmasını söylememekte ısrar etmelerinin nedeni ‘AK’ ifadesini, hiç sevmedikleri ‘gericilere’ temizliği, pirüpaklığı ifade eden bir sıfatı yakıştırmaktan kaçınmalarıydı.

........

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Umarım cinayetin sebebi sadece siyasi nefrettir 18 Haziran 2021 | 197 Okunma Bir millet nasıl Sedat Peker bağımlısı oldu? 15 Haziran 2021 | 817 Okunma AK Parti'den 'AKP'ye, siyasi müsilajın kısa hikayesi 10 Haziran 2021 | 2.369 Okunma Scandaland 30 Mayıs 2021 | 346 Okunma Muhalifler gemileri yakan gazeteciyi beğenmedi 25 Mayıs 2021 | 695 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar