Laboratuvar kompleksi öncelikli yatırım sayılacak

Ülkemizde Hükümet, son bir buçuk yıldır ülkemize doğrudan yabancı sermaye yatırımlarının gelmemesi, yerli yatırımcının da faizlerin yüksekliği ve olağanüstü hal uygulamaları...

Ülkemizde Hükümet, son bir buçuk yıldır ülkemize doğrudan yabancı sermaye yatırımlarının gelmemesi, yerli yatırımcının da faizlerin yüksekliği ve olağanüstü hal uygulamaları nedeniyle, yatırım yapmamasını dikkate alarak; yatırımları teşvik etmek için, her hafta bir teşvik paketi açıklıyor. Bu kadar teşvik ve özendirmeye rağmen; ne yabancı yatırımcı, ne de yerli yatırımcıdan henüz ciddi bir hamle gelmedi.
İki hafta önce, Yatırımlarda Devlet Yardımları ile ilgili uygulamalar kapsamında, 17 Ağustos 2017 Tarihli ve 30157 Sayılı Resmî Gazete de 2017/10585 sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar yayımlandı.
Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar ile “Araştırma ve referans laboratuvarı, tüketici güvenliği ve enfeksiyon hastalıkları referans laboratuvarı, ilaç ve tıbbı cihaz analiz ve kontrol laboratuvarı ile deney hayvanları üretim test ve araştırma merkezi birimlerinin yer aldığı laboratuvar kompleksi yatırımları” öncelikli yatırımlar arasına alınmıştır. Buna göre, söz konusu yatırımlar hangi bölgede yapılırsa yapılsın 5. Bölge teşviklerinden yararlandırılacaktır. Öte yandan, anılan yatırımların 6. Bölge’de yapılması halinde, 6. Bölge teşviklerinden yararlanacakları tabidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeniden varlık barışı! 16 Temmuz 2019 | 121 Okunma Lisanssız döviz bürosu açmak serbest mi? 14 Temmuz 2019 | 62 Okunma Turizm payı: Harç mı, haraç mı? 09 Temmuz 2019 | 143 Okunma Yıl içinde işveren değiştiren ücretliye vergi şoku! 07 Temmuz 2019 | 79 Okunma Servet vergisi karnemiz 02 Temmuz 2019 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar