Kredilerini ödeyemeyen firmalara yapılandırma fırsatı

Meclis tatile girmeden önce çıkartılan en son yasa olan 7186 sayılı Kanun ile mali kesime olan kredi borçlarını ödeyemeyen firmalara yeniden yapılandırma fırsatı doğdu.

ÖN ŞARTI GEÇMEK KOLAY OLMAYACAK

Kredi borçlarını ödeyemediği için finansal yeniden yapılandırma kapsamında, borçlarını yapılandırmak isteyen firmaların, her şeyden önce mali durumlarının tespit edilmesi ve bu kapsamda, borçlarının yeniden yapılandırılması sonucunda, borçlarını geri ödeme kabiliyeti kazanacaklarına kanaat getirilmesi şarttır. Borçluların borçlarını geri ödeme kabiliyeti, yapılandırma için en önemli özel şartlardan bir tanesidir. Ancak, bu hususun nasıl tespit edileceği açık ve net değildir.

Borçlarını geri ödeme kabiliyeti kazanamayacağına kanaat getirilen borçlar, finansal yeniden yapılandırma kapsamına alınmayacaktır.

FİNANS KURULUŞLARINA OLAN BORÇLAR KAPSAMDA

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cayçıya hamala milyarlık vergi yaz barona dokunma! 16 Eylül 2019 | 179 Okunma Küçülen ekonomide şahlanan potansiyel vergi numarası! 15 Eylül 2019 | 159 Okunma Verimsiz ekonomik yapının belgesi 10 Eylül 2019 | 178 Okunma Zayıf sermaye yapısı alt lige düşürüyor 08 Eylül 2019 | 47 Okunma Teknoloji odaklı sanayi hamlesi başladı mı? 02 Eylül 2019 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar