Kredilerini ödeyemeyen firmalara yapılandırma fırsatı

Meclis tatile girmeden önce çıkartılan en son yasa olan 7186 sayılı Kanun ile mali kesime olan kredi borçlarını ödeyemeyen firmalara yeniden yapılandırma fırsatı doğdu.

ÖN ŞARTI GEÇMEK KOLAY OLMAYACAK

Kredi borçlarını ödeyemediği için finansal yeniden yapılandırma kapsamında, borçlarını yapılandırmak isteyen firmaların, her şeyden önce mali durumlarının tespit edilmesi ve bu kapsamda, borçlarının yeniden yapılandırılması sonucunda, borçlarını geri ödeme kabiliyeti kazanacaklarına kanaat getirilmesi şarttır. Borçluların borçlarını geri ödeme kabiliyeti, yapılandırma için en önemli özel şartlardan bir tanesidir. Ancak, bu hususun nasıl tespit edileceği açık ve net değildir.

Borçlarını geri ödeme kabiliyeti kazanamayacağına kanaat getirilen borçlar, finansal yeniden yapılandırma kapsamına alınmayacaktır.

FİNANS KURULUŞLARINA OLAN BORÇLAR KAPSAMDA

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Otomobilde tüketici ve devlet soyuluyor! 25 Şubat 2020 | 372 Okunma Ücret gelirlerinin vergilendirilmesinde yeni dönem 23 Şubat 2020 | 238 Okunma Sicil affı çözüm olmaz... 17 Şubat 2020 | 118 Okunma Hak ve özgürlük ihlalleri ve bireysel başvuru 16 Şubat 2020 | 67 Okunma Anayasa’ya aykırı vergide ‘Doğru’ bulundu 13 Şubat 2020 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar