Hiçbir başarı cezasız kalmaz!

Pandemi süreci hem dünyada hem de Türkiye’de e-ticaretin müthiş şahlanışına neden oldu. Pandemi sürecinde uygulanan kısıtlamalar nedeniyle iş yapamayan işletmeler e-ticarete yöneldi. E-ticaret...

Pandemi süreci hem dünyada hem de Türkiye’de e-ticaretin müthiş şahlanışına neden oldu. Pandemi sürecinde uygulanan kısıtlamalar nedeniyle iş yapamayan işletmeler e-ticarete yöneldi. E-ticaret sektörünün önemli aktörleri de KOBİ destek paketleriyle işletmelerin dijitale geçişlerine yardımcı oldular. Tedarikçilerine destek olup, yatırım yaptılar.

Bugün, Türkiye’de sektörün en büyük aktörü tartışmasız Trendyol. Diğer önemli aktörlerden Hepsiburada’nın dünya teknoloji borsası NASDAQ’da 4 milyar dolarlık değer ile halka açıldığını da belirtelim.

ŞİRKET DEĞERİ 16.5 MİLYAR DOLAR

Trendyol, ağustos ayında aldığı 1.5 milyar dolar yatırım ve ulaştığı 16.5 milyar dolar değerleme ile Decacorn (değeri 10 milyar doları aşan şirketler için kullanılır) unvanını alan ilk Türk teknoloji şirketi oldu. 30 milyonu aşan müşteri ve 200 binden fazla satıcı ile kendisi lig atladı, Türkiye’ye de lig atlattı. Trendyol’un aldığı 1.5 milyar dolar yatırımın tamamının Türkiye’ye gelmesi, ülkemizin doğrudan yabancı sermaye karnesini de bir nebze düzeltti.

Kurucu Türk ortaklar ve stratejik yatırımcı Alibaba’nın yanına, 4 kıtadan yatırım fonları eklendi.

Bugüne...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Uzmanlaşma başlıyor eski davaların akıbeti ne olacak? 06 Aralık 2021 | 79 Okunma İthalatçılardan, kur farkının katma değer vergisi isteniyor! 03 Aralık 2021 | 75 Okunma Kanunu yanlış bulan bürokrat, mahkeme kararı istiyor! 29 Kasım 2021 | 111 Okunma Stok affından faydalananlar cezalandırılacak mı? 26 Kasım 2021 | 82 Okunma Danıştay, mükelleflere ‘Her gün elektronik tebligatlarınızı kontrol edin’ diyor! 22 Kasım 2021 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar