Çekte asıl mağdur kim?

Köşemde, “Karşılıksız çekte hapis dalgası’’ ve “Tek karşılıksız çeke 3 yıl hapis” başlıklı iki yazı kaleme aldım...

Bu iki yazımda, ekonomik koşulların bozulması nedeniyle çeklerini ödeyemeyen ve ödenmeyen çek nedeniyle adli para cezasına çarptırılıp, adli para cezası ödenmediği için cezanın hapis cezasına dönüşmesi nedeniyle fiilen hapis yatacak 200 bin esnaftan bahsetmiştim.

Okurlarım haklı olarak karşılıksız çek olayının çeki düzenleyenden çok alanı mağdur ettiğine ilişkin oldukça fazla mail gönderdiler. Bu mailler gelmese de ben köşemde olayların etkilediği bütün tarafları dikkate alarak, zaten konuyu gündeme getirecektim.

Bugünkü yazımda kendilerini asıl mağdur olarak nitelendiren çek alacaklısı okuyucularımın görüşlerine yer verip, sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin görüşümü sizlerle paylaşmak istiyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kira stopajı kaldırılmalı! 16 Haziran 2019 | 158 Okunma Otellere dövizle fiyat verme cezası! 10 Haziran 2019 | 120 Okunma Şirketlerin yüzde 99’u Kurumlar Vergisi ödemiyor! 09 Haziran 2019 | 203 Okunma İhbar müessesesi tıkır tıkır çalışıyor 03 Haziran 2019 | 101 Okunma Yüksek vergiye, yüksek kayıp kaçak! 02 Haziran 2019 | 93 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar