Yol haritası

Habercilikte “Son dakika” anonsları vardır. Bu kez “Son dakika” haberi şu, “YPG Membiç’ten çekilecek, Amerika’nın verdiği silahlar da alınacak.” Haberi Dışişleri Bakanı Mevlüt...

Habercilikte “Son dakika” anonsları vardır. Bu kez “Son dakika” haberi şu, “YPG Membiç’ten çekilecek, Amerika’nın verdiği silahlar da alınacak.”

Haberi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu duyurdu. Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Suriye’de terör örgütü PKK/YPG’nin işgali altında bulunan Membiç konusunda yaptığı görüşmede belirlenen yeni yol haritasını açıkladı.

Yol haritası üç aşamalı olacak.

Birinci aşamada taraflar 10 gün içinde ön hazırlık toplantısı yapacak.

İkinci aşamada terör örgütü PKK/YPG bölgeden çekilecek. Çekilen YPG'liler Fırat'ın doğusuna gidecek. YPG’nin Membiç'ten çekilirken süreci bittiğinde silahlar da alınmış olacak.

Üçüncü aşamasında ise bölgeyi kimin yöneteceği belirlenecek.

Yol haritasının en önemli ayağı ikinci aşaması. Yani terörist YPG unsurlarının Membiç’ten çekilmesi, çekilirken de silahları bırakması şartı. Bu konuda Amerikan yönetiminin verdiği sözlere asla güvenilmez.

ABD'nin stratejisi

Çünkü ABD yönetiminin Suriye’yi atlama taşı olarak kullanmak istediği Ortadoğu stratejisinde PKK/YPG ile işbirliği hayati önemde. Sonuna kadar terör örgütü PKK/YPG ile işbirliği yapacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Küçükkaya, Yıldırım’la görüşse ne olurdu? 19 Haziran 2019 | 5.143 Okunma Mahalle Baskısı’ndan Mahalle Linci’ne 17 Haziran 2019 | 3.907 Okunma İmamoğlu’na en çok zarar verecek şey… 14 Haziran 2019 | 10.625 Okunma Açın batı kapılarını Suriyelilere 12 Haziran 2019 | 4.756 Okunma Halkın plajına midye çiftliği 10 Haziran 2019 | 4.611 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar