Terörün kiri artık üzerinizde: Madem yalan, terör bağlantılı 120 kişiyi neden işten çıkardınız?

Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener'in bugünkü (28.11.2022)''Terörün kiri artık üzerinizde: Madem yalan, terör bağlantılı 120 kişiyi neden işten çıkardınız?'' başlıklı yazısı.

Bu köşede, 29 Aralık 2021 günü yayınlanan “Teröristlerin kiri daha fazla bulaşmadan” başlıklı yazım şu cümle ile başlıyordu; “Terör örgütü PKK ile ilişkili DİAYDER (Din Âlimleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Demeği) isimli oluşumla ilgili iddianame, genel olarak CHP’nin, özel olarak ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun terör örgütünün siyasi kolu HDP ile girdiği ilişkinin ne tür tehlikelere yol açacağını gösteriyor.

Yerel seçimlerde olduğu gibi 2023’te de sandığa giderken kendisini HDP’nin desteğine muhtaç hisseden CHP, her tavizi vermeye hazır. PKK Sözcüsü Demirtaş’ı savunmak, HDP’nin PKK ile ilişkisini görmezden gelmek, terörün adını ‘Kürt sorunu’ koymak derken, PKK ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı kişilerin İBB’ye işe alınmasına kadar her şeyi yaptılar.

Atatürk’ün kurduğu partinin Kılıçdaroğlu ve adamları tarafından düşürüldüğü hal içler acısı.”

İBB’DEN SALTIK’IN BAŞINI YAKTILAR

Bu yazımdan sonra iki şey oldu; ağustos ayında PKK terör örgütü ile hiçbir ilgisi olmadığı halde sadece idari olarak sorumlu olduğu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık hakkında, Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (DİAYDER) terör örgütü PKK ile iltisakını araştırmadan derneğe yemek kartları verdiği iddiasıyla “terör örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dertleri 17.960 mağdur değil FETÖ’cüleri devlete sokmak 03 Şubat 2023 | 5.208 Okunma FETÖ’ye şükür çektiren, terörist PKK’nın adı geçmeyen mutabakat 01 Şubat 2023 | 1.714 Okunma Amerika’nın umudu cumhurbaşkanı değişiminde... ABD nasıl bir cumhurbaşkanı istiyor 30 Ocak 2023 | 3.895 Okunma PKK/HDP 2012’de kurulurken kapatılmaya karşı ‘YSGP’ ile hazırdı 27 Ocak 2023 | 604 Okunma Üçlü mutabakatı aşan provokasyon 25 Ocak 2023 | 1.525 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar