Teröristlerin kiri daha fazla bulaşmadan

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener (29 Aralık 2021 ) yazısında İBB'de yaşanan teftil gerginliğini , CHP'nin siyasi ilişkileriyle bağlantını yorumladı Soylu ile İmamoğlu arasında yaşanan gerginliğe ilişkin : Bu açıklama üzerine, İBB Basın Sözcüsü ile İBB Başkanı İmamoğlu, “Gerçek ortaya çıksın, gereği yapılsın” diyeceğine, garip bir savunma içine girdiler. ifadelerini kullandı.

Terör örgütü PKK ile ilişkili DİAYDER (Din Âlimleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Demeği) isimli oluşumla ilgili iddianame, genel olarak CHP’nin, özel olarak ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun terör örgütünün siyasi kolu HDP ile girdiği ilişkinin ne tür tehlikelere yol açacağını gösteriyor.

Yerel seçimlerde olduğu gibi 2023’te de sandığa giderken kendisini HDP’nin desteğine muhtaç hisseden CHP, her tavizi vermeye hazır. PKK Sözcüsü Demirtaş’ı savunmak, HDP’nin PKK ilişkisini görmezden gelmek, terörün adını “Kürt sorunu” koymak derken PKK ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı kişilerin İBB’ye işe alınmasına kadar her şeyi yaptılar.

Atatürk’ün kurduğu partinin Kılıçdaroğlu ve adamları tarafından düşürüldüğü hal içler acısı.

Hele hele, İBB’ye, PKK, DHKP-C, FETÖ, MLKP, MKP gibi terör örgütü iltisaklı 557 kişinin işe alındığının açıklanmasından sonra, yandaşı gazetecilerin CHP ve İmamoğlu’nu dostça uyarmak yerine onlara zarar gelmesin diye, polis şehit edilmesine karışanları, Bylock kullanan FETÖ üyelerini, dağa eleman gönderen PKK artıklarını masumlaştırmaya çalışmaları ibretlik.

‘HAK YEMEM’ DEYİP 13 BİN KİŞİYİ ATTI


Terör örgütleriyle ilişkisi olan her kişi ve kurumun aynı bataklığa saplanması kaçınılmaz. Nitekim, “Ateşle oynuyorlar” derken, kastettiğim şeylerden birisi de bu. Hele hele, Ekrem İmamoğlu’nun, terör örgütleriyle iltisakı olanların ilişkisinin kesilmesi yerine, 86 bin İBB çalışanın onlara kalkan yaparak, “yol arkadaşlarım” demesi, içine düştüğü durumu gösteriyor. “Hak yemem, hakkımı da yedirmem” deyip göreve geldikten sonra, 13 binden fazla emekçiyi içten çıkartıp 20 binden fazlasını alması ayrı bir tezat.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anlaşmaya, hukuka uymayan mutabakata uyar mı 01 Temmuz 2022 | 2.977 Okunma FETÖ’cü askeri öğrencilerin tahliyesinde ‘scramble’ detayı 29 Haziran 2022 | 4.251 Okunma HDP/PKK’ya karşı kısa savunmam 27 Haziran 2022 | 2.387 Okunma Askeri öğrenci değil, darbeci 24 Haziran 2022 | 4.570 Okunma PKK/HDP pazarlığa başladı 22 Haziran 2022 | 4.796 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar