Sahtekarlar, tamahkarlar ve tarikatlar

FETÖ ile ilgili bir konferansta, kadın bir okur bana bu tür yapılara neden girdiklerini anlatırken, “Dinimizi daha iyi öğrenmek için” demişti. Ben de ona peygamberimiz Hazreti Muhammed’in sözleriyle karşılık vermiştim.

Hazreti Muhammed vefatından üç ay önce 8 Mart 632’de kendisini dinleyen Müslümanlara Veda Hutbesi’nde şöyle hitap eder;“Ey mü’minler! Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız.

O emanetler, Allah’ın kitabı Kur-ân-ı Kerim ve Peygamberin sünnetidir…” Ne zaman din, tarikat konuları açılsa hep referansı Veda Hutbesi’nden verdiğim için, dini kullanan sahtekar gruplar tarafından, “Ehl-i sünnet düşmanı, zındık, kafir” gibi kelimelerle hakarete uğramışımdır.

Aslında tepkileri bana değil, kurdukları tezgahlara çomak sokulmasına. Yoksa, Hazreti Muhammed’in bu kadar, açık, net ve insan iradesine bu kadar saygılı ifadesine rağmen bu cümleyi tekrar etmekten başka bir şey yapmayan kişi neden hedef alınsın.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargıdaki FETÖ’cü; vezire dönüşen piyon 20 Eylül 2019 | 10.718 Okunma Aileler neden HDP önünde 11 Eylül 2019 | 5.162 Okunma Midyeciler değil halk kazandı 06 Eylül 2019 | 953 Okunma Sahtekarlar, tamahkarlar ve tarikatlar 04 Eylül 2019 | 8.771 Okunma Kara kutunun gizlediği isimler var mı? 30 Ağustos 2019 | 6.509 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum