Sahtekarlar, tamahkarlar ve tarikatlar

FETÖ ile ilgili bir konferansta, kadın bir okur bana bu tür yapılara neden girdiklerini anlatırken, “Dinimizi daha iyi öğrenmek için” demişti. Ben de ona peygamberimiz Hazreti Muhammed’in sözleriyle karşılık vermiştim.

Hazreti Muhammed vefatından üç ay önce 8 Mart 632’de kendisini dinleyen Müslümanlara Veda Hutbesi’nde şöyle hitap eder;“Ey mü’minler! Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız.

O emanetler, Allah’ın kitabı Kur-ân-ı Kerim ve Peygamberin sünnetidir…” Ne zaman din, tarikat konuları açılsa hep referansı Veda Hutbesi’nden verdiğim için, dini kullanan sahtekar gruplar tarafından, “Ehl-i sünnet düşmanı, zındık, kafir” gibi kelimelerle hakarete uğramışımdır.

Aslında tepkileri bana değil, kurdukları tezgahlara çomak sokulmasına. Yoksa, Hazreti Muhammed’in bu kadar, açık, net ve insan iradesine bu kadar saygılı ifadesine rağmen bu cümleyi tekrar etmekten başka bir şey yapmayan kişi neden hedef alınsın.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ’cü doktordan itiraf: ‘Mustafa Ulaşlı örgütle irtibatımızı sağlıyordu’ 27 Mart 2020 | 5.360 Okunma FETÖ’cü akademisyene takipsizlik nasıl verildi? 25 Mart 2020 | 5.660 Okunma 10 maddede ‘covidiot’larımız 23 Mart 2020 | 3.820 Okunma Koronavirüsle mücadelede şimdilik tek çare: Evde kalmak 20 Mart 2020 | 3.495 Okunma Fetövirüs 18 Mart 2020 | 6.142 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum