‘Öz savunma’dan ‘Ön savunma’ya...

Terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi’nde açılan davada süreç işliyor.

Terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi’nde açılan davada süreç işliyor.

Yargıtay Başsavcılığı’nın iddianamesinin kabul edilmesinden sonra HDP ön savunma verdi. Geçen hafta da Yargıtay Başsavcılığı, iddianamede olduğu gibi esas hakkındaki mütalaasında da HDP’nin kapatılmasını talep etti.

Somut olaylara ve delillere dayandırılan iddianameye karşı HDP’lilerin ön savunmaları gerçekten traji-komik olmaya başladı.

Bunlara değineceğim ama önce iki gülünç açıklamayı aktarayım.

Selahattin Demirtaş, kendisinin dahi inanmadığı bir yalanı dünyanın gözüne baka baka söyledi: “Ne benim ne de partimizin PKK ile doğrudan ya da dolaylı bir bağlantısı veya ilişkisi var” dedi. Bu açıklamayı yabancı bir haber sitesine yapmasının nedeni, kapatma davasına karşı uluslararası destek arayışıydı.

Şimdi de HDP milletvekili Tayip Temel, “HDP’nin terör örgütleriyle yakınlığı, ilişkisi tamamen bir algı operasyonudur” diyor.

Açıklamaları da, Anayasa Mahkemesi’ne yaptıkları ön savunmaları gibi yalandan ve laf cambazlığından başka bir şey değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘’Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz öncesi Pensilvanya ile görüştü mü?’’ 17 Ocak 2022 | 2.358 Okunma ‘Demirtaş’ın suçu ne’ diyen o fotoğrafın muhatabı olur 14 Ocak 2022 | 3.464 Okunma Orta Asya’da CIA virüsü: FETÖ (2) 12 Ocak 2022 | 3.901 Okunma Orta Asya’daki CIA virüsü FETÖ (1) 10 Ocak 2022 | 3.767 Okunma CHP’li FETÖ firarisi CNN Türk’le uğraşıyor 07 Ocak 2022 | 4.197 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar